ŁAŹNIA 2 2013 - Trzy decyzje. Warsztaty filmowe dla dzieci.
Błądzenie losowe – najnowszy projekt artystyczny Witosława Czerwonki poświęcony jest  historii dzielnicy Nowy Port w Gdańsku. Artysta wykorzystał narzędzia do obiektywnej rejestracji rzeczywistość jakim jest aparat fotograficzny i kamera. Traktując siebie jako narzędzie do dokumentacji, odcina się od artystycznej stygmatyzacji prac, prezentując nam wybór dzieł wykonanych przy podjęciu zaledwie 3 decyzji.
Jednak pomimo rezygnacji z artystycznej stylizacji prac i ograniczeniu wyborów do momentu naciśnięcia spustu migawki, Czerwonka i tak nadał dziełu strukturę, prze co wyselekcjonował konkretny fragment z rzeczywistości.
 
Laboratoryjny projekt galeryjny stanie się punktem wyjścia dla gry ulicznej, spaceru po dzielnicy, na który wyjdziemy w ramach warsztatów filmowych. Podejmując tylko 3 decyzje stworzymy reporterskie opowieści o Nowym Porcie. Porównując obrazy ze sobą przekonamy się, czy naprawdę można zostać obiektywnym wobec rejestrowania świata wokół nas.
 
Na zajęcia należy zabrać aparat/ kamerę umożliwiające nagrywanie filmów i kabel przez który można połączyć go z komputerem.
 
Warsztaty są realizowane w ramach projektu „Closer Stranger”.
 
 
Zajęcia dla indywidualnych rodziców z dziećmi odbędą się 26 maja o godz. 12:00. 
Szkoły mogą zgłaszać się na indywidualne teriny od 6 maja do 13 czerwca.
 
 
Gdzie: CEA Łaźnia 2 Nowy Port, ul. Strajku Dokerów 5
Uczestnicy: dzieci od 6 do 12 roku życia z rodzicami
Wstęp: bezpłatny, obowiązują zapisy: a.tatarczuk@laznia.pl
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska