ŁAŹNIA 2 2014 - Zdarzyło się tutaj innym razem…
Zdarzyło się tutaj innym razem…

Warsztaty dokumentalno-animowane poświęcone łączeniu filmu żywej akcji z animacją filmową

kiedy: 29-30 marca 2014, godz. 10.00-15.00
gdzie: CEA Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port
zapisy na warsztaty: kinoanimacja@laznia.pl (w zgłoszeniu proszę podać imię, nazwisko, wiek, telefon kontaktowy, w temacie proszę podać nazwę warsztatów)
uczestnicy: uczniowie szkół średnich, studenci, dorośli
wstęp bezpłatny
 
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia serdecznie zaprasza na kolejną edycję warsztatów dokumentalno-animowanych Zdarzyło się tutaj innym razem. Zajęcia odbywają się cyklicznie (co miesiąc lub co dwa miesiące), a każdy kolejny warsztat jest kontynuacją poprzedniego.
 
W zeszłym roku opracowaliśmy plan działań na rok 2014, zastanowiliśmy się nad koncepcją filmu, który powstanie podczas warsztatów, wypróbowaliśmy sprzęt i zrobiliśmy wstępne zdjęcia.
 
Celem wszystkich warsztatów jest integracja różnorodnych technik filmowych oraz próba poetyckiej dokumentacji miejsca (okolic Nowego Portu) i upływającego czasu. Naszym przewodnikiem po Nowym Porcie jest Piotr Połoczański, etatowy fotograf Nowego Portu, oraz Tomek Lipnicki, legendarny gdański artysta. Muzyka Lipnickiego stanie się bazą i pretekstem do nostalgicznej wycieczki po tej części Gdańska, która zachowała jeszcze wiele z minionych czasów, ale która także poddaje się już wielkomiejskim zmianom.
 
Nad dokumentalną częścią warsztatu będą czuwać doświadczeni i utytułowani filmowcy związani ze szkołą filmową Andrzeja Wajdy, twórcy pracowni „Bydgoska kronika filmowa”  Maciej Cuske oraz Marcin Sauter. Część animacyjną poprowadzi Robert Turło, doświadczony reżyser i scenarzysta filmów animowanych.
Podczas serii warsztatów, odbywających się w weekendy, uczestnicy nauczą się języka filmowego i podstaw fotografii, będą pracować nad scenopisem, współpracować z kompozytorem, realizować zdjęcia, tworzyć animacje, pracować nad montażem filmu i postprodukcją.

Cały projekt w sposób twórczy i porywający połączy miejsce, jego uliczne legendy, twórcę życiowo związanego z Nowym Portem, filmową dokumentację i twórczą fotograficzną ilustrację, nowocześnie realizowaną animowaną grafikę filmową oraz wyobraźnię uczestników warsztatów.
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska