ŁAŹNIA 2 2014 - Uch o/o ko
 
 
 
Miejsce: CEA Łaźnia 2, przestrzeń miejska Nowego Portu
Termin: 29.04 – 15.07.2014 (co wtorek),  godz. 15.00
Prowadzenie: Marta Karalus, Marcin Dymiter, Łukasz Głowala
Uczestnicy:  osoby w  wieku 50+ / osoby w wieku 18+ 
Terminy warsztatów: 29.04; 06.05; 13.05; 20.05; 27.05; 03.06; 10.06; 17.06; 24.06; 01.07; 08.07; 15.07
Zapisy: b.secke@laznia.pl
 
 
Starszych i młodszych dorosłych zapraszamy na multidyscyplinarne warsztaty fotograficzno – dźwiękowe. Wykorzystując różnicę dzielące osoby wchodzące w dorosłość i te już dobrze w niej zadomowione zamierzamy stworzyć unikatowe działania artystyczne.
 
Uczestnicy zajęć wezmą udział w niekonwencjonalnych wycieczkach po Nowym Porcie i okolicach, podczas których będą fotografować, przeprowadzać wywiady oraz nagrywać odgłosy miasta. Wykorzystując zebrany materiału fotograficzny i dźwiękowy, stworzą "pocztówki"  oraz dźwiękową mapę miasta. Ich praca doprowadzi ich do spektakularnego finału: stworzenia wizualizacji/ video mapingu ukazującego prace uczestników warsztatów na wybranych fasadach budynków w Nowym Porcie.  
 
Kolejne etapy można śledzić na bieżąco na blogu „U cho/o ko”.
 
Wnuczku zabierz ze sobą dziadka, babciu bierz na zajęcia wnuczkę! 
 
 
 
 
Projekt „Sztuka rzecz(nie)zbędna” to cykl interdyscyplinarnych warsztatów edukacyjno – artystycznych realizowanych w rewitalizowanych przestrzeniach Dolnego Miasta i Nowego Portu. Głównym motywem spotkań jest sztuka jako twórcza i (nie)zbędna przestrzeń do fizycznego jak i metafizycznego doświadczania siebie i innych. Poprzez udział w szeregu zajęć jak joga, wibracje dźwiękiem, taniec w kręgu, uczestnicy zdobędą niepowtarzalną szansę na pogłębienie wiedzy zarówno o sobie samy, innych ludziach i swoim otoczeniu. Najmłodszych uczestników projektu zapraszamy, jak co roku działania w „Wakacyjnych spotkaniach ze sztuką w LKW Gallery”.
 
 
 

 
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna.
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska