ŁAŹNIA 1 2014 - GENO Akcja Wspólnego Malowania
ul. Jaskółcza 1, GDAŃSK - DOLNE MIASTO
13-14 czerwca 2014

W CSW Łaźnia odbędzie się akcja w ramach projektu Human Trace. Zapraszamy wszystkich do wspólnego malowania. W dniach 13-14 czerwca 2014, w godzinach 12:00-18:00, przy ul. Jaskółczej 1 na Dolnym Mieście na wszystkich chętnych będą czekały farby i nieograniczone możliwości ekspresji.
 
W planach organizatorów jest wysłanie w 2018 roku obrazu na Marsa, które zainguruje pierwszą Intergalaktyczną Galerię Ludzkiej Kreatywności – Human Trace.
 
Profesor Eugeniusz Geno Małkowski w roku 1991 w Paryżu przed Centrum Pompidou rozpostarł płótno o wymiarach 2x2m, podzielił je na 40.000 tyś kwadratów i zaprosił wszystkich przechodniów do wspólnego malowania.
 
Projekt Human Trace jest bezpośrednio inspirowany tym wydarzeniem. Zakłada on stworzenie silnika/infrastruktury w przestrzeni internetowej do namalowania największego obrazu na świecie. Obrazu składającego się z miliarda obrazów, „pikseli” tworzonych przez miliony ludzi z całego świata.
 
Projektowi przyświecają idee budowania społeczności ludzi kreatywnych, twórczych, którzy są otwarci na budowanie świata poza społecznymi, politycznymi i kulturowymi podziałami.
 
Wstęp wolny
 
Więcej informacji: AkcjaWspólnegoMalowania
 
#humantrace #cswlaznia
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska