ŁAŹNIA 2 2014 - Warsztaty animacji z Andrzejem Dudzińskim
Polska Szkoła Animacji – Fenomen Artystyczny
 

kiedy: 26-27 lipca 2014, 10.00-17.00
gdzie: CEA Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port
zapisy na warsztaty: kinoanimacja@laznia.pl (w zgłoszeniu proszę podać imię, nazwisko, wiek, telefon kontaktowy, w temacie proszę podać nazwę warsztatów)
uczestnicy: młodzież i dorośli
 
Zapisy na każdy miesiąc prowadzone są oddzielnie
Udział w warsztatach jest bezpłatny
Ilość miejsc ograniczona!
 
Podczas warsztatów uczestnicy, wspólnie z Andrzejem Dudzińskim i Robertem Turło, ożywią grafiki, szkice i rysunki artysty. Dzięki najnowszym technikom komputerowym, ze statycznych prac rysunkowych,  powstanie dynamiczny film animowany.
 
 
zdjęcie z archiwum artysty
 
 
Andrzej Dudziński – artysta zajmujący się malarstwem, rysunkiem, grafiką prasową i fotografią. Od 1996 roku związany jest z Galerią Grafiki i Plakatu w Warszawie, a w roku 1999 rozpoczęła się jego stała współpraca z Galerią Miejską w Tarnowie.
 
Studiował architekturę na Politechnice Gdańskiej, architekturę wnętrz i grafikę w gdańskiej PWSSP, a zakończył studia na ASP w Warszawie w pracowni plakatu Henryka Tomaszewskiego. Jeszcze jako student zamieszczał swoje rysunki w miesięczniku Polska oraz w tygodnikach „Szpilki” i „Kultura”.
 
Od 1970 do 1972 roku Dudziński mieszkał w Londynie, współpracując z pismami undergroundu: „OZ”, „Ink”, „Frendz” i „Time Out”. Po powrocie do Polski stworzył ptaka Dudi - rozczochranego nielota, kontestującego co tydzień w Szpilkach peerelowską rzeczywistość. Współpracował z „Literaturą”, „Kulisami” i „Polityką”. Ponadto Dudziński projektował plakaty teatralne i filmowe, scenografie teatralne i czołówki filmowe. Wystawiał swoje prace w czołowych galeriach.
 
Przez ponad 20 lat rysował dla czołowych pism amerykańskich, w tym: „The Atlantic Monthly”, „The Boston Globe”, „Newsweek”, „The New York Times”, „Playboy”, „Rolling Stone”, „Vanity Fair”, „The Washington Post” i „Time”. Współpracował również w tym czasie z wieloma pismami europejskimi. Projektował kampanie promocyjne dla takich korporacji jak: AT&T, Conde Nast, IBM, Deutche Telekom i Royal Bank of Scotland. 
 
 
zdjęcie z archiwum artysty
 
 
Polska Szkoła Animacji składa się z cyklicznych spotkań z szeroko pojętą sztuką animowania - jej historią, dokonaniami współczesnymi i różnorodnymi technikami. W ramach wydarzenia organizowane są cykliczne przeglądy filmowe, spotkania autorskie i warsztaty prowadzone przez mistrzów animacji.
 
Podczas każdej edycji zapraszani są twórcy reprezentujący różne szkoły i studia animowania. Artyści, nie tylko prezentują swoją twórczość, ale także prowadzą dwudniowe warsztaty filmowe, podczas których uczestnicy realizują własne projekty.
 
CSW Łaźnia zapewnia profesjonalny sprzęt (m.in. komputery, tablety, cyfrowe kamery poklatkowe), oprogramowanie (m.in. Animator HD oraz Toon Boom Hormony i Animate) oraz pomoc doświadczonych prowadzących – Roberta Turły, Szymona Kaszuby oraz artystów z gdańskiego studia Grupa Smacznego.
 
 
Projekt współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska