ŁAŹNIA 2 2014 - Warsztaty Graffiti „Wiem – nie niszczę, tworzę” z Bartoszem Świąteckim
 
 
Prowadzenie: Bartek  Świątecki
Miejsce: ZSO nr 5 ul. Na Zaspę 31 a, Nowy Port
Zajęcia: 25-29 sierpnia 2014 r. godz. 15.30 – 19.30
Zapisy: mikolaj.robert.jurkowski@laznia.pl
Uczestnicy: dzieci i młodzież
 
Warsztaty graffiti to unikatowa szansa na bliższe poznanie sztuki ulicy. Doświadczeni artyści udowodnią, że graffiti może być sztuką z prawdziwego zdarzenia. Uczestnicy dostaną szansę na wykonanie swoich własnych „tagów” w różnych typografiach oraz zaprojektowanie i wycięcie indywidualnych szablonów. Owoce ich pracy zostaną uwiecznione na „muralach” malowidłach na ścianie, które powstaną po każdym warsztacie.
 
 
Najbliższe warsztaty poprowadzi Bartek Świątecki, absolwent malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Zaangażowany w sztukę uliczną od połowy lat 90. Tworzy obrazy, murale, graffiti abstrakcyjne i instalacje. W 2006 ukończył pracownię malarstwa sztalugowego prof. Lecha Wolskiego i malarstwa ściennego prof. Krzysztofa Pituły na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie pracuje, jako nauczyciel malarstwa i rysunku w Liceum Plastycznym w Olsztynie.
 
Prace Bartka Świąteckiego łączą w sobie abstrakcję i graffiti. Sztukę wysoką i kulturę młodzieżową, modernizm i skateboarding. Jego obrazy opierają się na geometrycznych skupieniach, i kanciastych formach, które odwołują się do futurystycznych projektów architektonicznych. Pozorna gładkość prac Świąteckiego często stoi w opozycji ze zniszczonym otoczeniem, w których są one umieszczane. Zastosowany w obrazach wizualny język daje przelotne spojrzenie w śmiały, nowy świat, w którym graffiti i
sztuki piękne wzajemnie się przenikają.
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska