ŁAŹNIA 2 2014 - ANIMACJA LALKOWA
Polska Szkoła Animacji – Fenomen Artystyczny
 

kiedy: 25-26 października 2014 r., 10.00-17.00
gdzie: CEA Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port
zapisy na warsztaty: kinoanimacja@laznia.pl (w zgłoszeniu proszę podać imię, nazwisko, wiek, telefon kontaktowy, w temacie proszę podać nazwę warsztatów)
uczestnicy: młodzież i dorośli
 
Prowadzenie: Daria Kopiec i Ola Kotarska
 
Zapisy na każdy miesiąc prowadzone są oddzielnie
Udział w warsztatach jest bezpłatny
Ilość miejsc ograniczona!
 
 
Podczas warsztatów uczestnicy, zrealizują krótki film animowany pod tytułem Przemiany. Animacja powstanie w oparciu o napisany przez uczestników scenariusz i rozrysowany storyboard. Film będzie realizowany w technice animacji przestrzennej, za pomocą animacji poklatkowej (stop-motion), z użyciem lalek oraz innych przedmiotów przystosowanych do animowania.
 
25 października (sobota), 10.00-17.00
26 października (niedziela), 10.00-17.00
 
 
Kadr z filmu animowanego Rzeki.
Film inspirowany jest wierszem Czesława Miłosza pod tym samym tytułem. Reżyseria: Daria Kopiec
 
 
25 października o godzinie 17.30 odbędzie się spotkanie z Darią Kopiec oraz przegląd filmowy artystki, na którym zostaną zaprezentowane takie filmy jak:
Anunnaki
Osiem
Zuzanna
Rzeki
Pierwszy raz (zwiastun)
Bajki z kolekcji Opowieści Pogranicza
– teledyski
 
WSTĘP WOLNY
 
 
Autorska etiuda teatralna zrealizowana podczas Międzynarodowych warsztatów reżyserskich dla profesjonalistów: Papier: pomiędzy teatrem, opowieścią i lalką. Międzynarodowy Instytut Teatru Lalek (IIM) w Charleville – Mézières we Francji.
 
 
Daria Kopiec
Reżyser filmowy i teatralny, realizator teledysków. Pracuje warsztatowo z młodzieżą i dorosłymi nad realizacjami krótkich etiud w technice animacji stop-motion i pikselacji. Urodzona w 1983 r. W 2003r. ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Operatorskim, specjalizacja: Animacja i Filmowe Efekty Specjalne. Laureatka licznych stypendiów naukowych i artystycznych, m.in. Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Prezydenta Miasta Łodzi, a także Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczyła w międzynarodowym warsztacie reżyserskim dla profesjonalistów z wąskiej dziedziny teatru lalkowego: „Papier: pomiędzy teatrem, opowieścią i lalką”. Warsztat prowadzony był przez wybitnych twórców z dziedziny teatru z papieru: Alain Lecucq i Narguess Majd.
http://vimeo.com/dariakopiec
 
 
 
 
Polska Szkoła Animacji składa się z cyklicznych spotkań z szeroko pojętą sztuką animowania - jej historią, dokonaniami współczesnymi i różnorodnymi technikami. W ramach wydarzenia organizowane są cykliczne przeglądy filmowe, spotkania autorskie i warsztaty prowadzone przez mistrzów animacji.
 
Podczas każdej edycji zapraszani są twórcy reprezentujący różne szkoły i studia animowania. Artyści, nie tylko prezentują swoją twórczość, ale także prowadzą dwudniowe warsztaty filmowe, podczas których uczestnicy realizują własne projekty.
 
CSW Łaźnia zapewnia profesjonalny sprzęt (m.in. komputery, tablety, cyfrowe kamery poklatkowe), oprogramowanie (m.in. Animator HD oraz Toon Boom Hormony i Animate) oraz pomoc doświadczonych prowadzących – Roberta Turły, Szymona Kaszuby oraz artystów z gdańskiego studia Grupa Smacznego.
 
 
Projekt współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska