ŁAŹNIA 2 2015 - Podążając śladami Normana McLarena – warsztaty animacji
 Podążając śladami Normana McLarena
 

kiedy: 20-22 lutego 2015 r.
gdzie: CEA Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port
zapisy na warsztaty: kinoanimacja@laznia.pl (w zgłoszeniu proszę podać imię, nazwisko, wiek, telefon kontaktowy, w temacie proszę podać nazwę warsztatów)
uczestnicy: młodzież i dorośli
 
Prowadzenie: Yach Paszkiewicz i Robert Turło
 
Zapisy na każdy miesiąc prowadzone są oddzielnie
Udział w warsztatach jest bezpłatny
Ilość miejsc ograniczona!
 
Uczestnicy warsztatów zrealizują, wraz z Yachem Paszkiewiczem i Robertem Turło, teledysk do utworu KarMA Party z płyty Leszka Możdżera pod tytułem Polska. Płyta powstała przy współudziale Larsa Danielssona i Zohara Fresco.
 
 
Norman McLaren i Leszek Możdżer
 
 
Wszystkie animacje do warsztatowego teledysku wykonane zostaną w technice „non-camera”, a więc bez użycia kamery. W czasach Normana McLarena technika ta polegała na bezpośrednim, ręcznym rysowaniu obrazów na taśmie filmowej. W Polsce podobne animacje tworzył m.in. Julian Józef Antonisz. Obecnie technika „non-camera” nie może się obyć bez urządzeń optycznych przetwarzających obraz analogowy na cyfrowy. Podobnie będzie podczas warsztatów, jednak idea Normana McLarena zostanie zachowana.
 
Według autora koncepcji warsztatów, Yacha Paszkiewicza, uczestnicy wykreują warsztatową „manufakturę” tworzenia filmu animowanego, dzięki analizie struktury muzyki i tworzeniu plastyczne odpowiedników partytury Leszka Możdżera. „Podążając śladami Normana McLarena” uczestnicy poeksperymentują z obrazem i dźwiękiem, a także zsynchronizują animację z muzyką. Przedmiotem pracy będą zatem emocje i wrażenia łączące się z muzyką.
 
Warsztaty adresowane są do młodzieży i osób dorosłych interesujących się filmem, twórców animacji i projekcji intermedialnych, wideoinstalacji, wizualizacji muzyki służącej do oprawy koncertów, wystaw i innych wydarzeń artystycznych.
 
 
Program warsztatów
Piątek, 16.00-19.00: omówienie idei projektu, zapoznanie się z warsztatem i dostępnymi narzędziami, projekcja dzieł McLarena i jego krótkich filmów edukacyjnych w kinie KinoPort
 
Sobota, 11.00-17.00: praca w grupach, animacja w formie manufaktury – animowanie na żywo do muzyki, animacja poklatkowa nad ścieżkami wizyjnymi utworów Leszka Możdżera
 
Niedziela, 11.00-17.00: kontynuowanie rozpoczętych działań, postprodukcja, montaż, premiera filmu
 
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska