ŁAŹNIA 2 2015 - zaistniałe/utrwalone
 
 
Prowadzenie: Aleksandra Kotarska, Artur Król, Robert Sęk
Miejsce: Dom Otwarty przy ul. Uczniowskiej 22, Gdańsk – Letnica
Zajęcia: 2 marca - 25 maja, poniedziałki i środy 15:00 – 18:00
Uczestnicy: młodzież od  12 - 16 lat
 
 
Letnica została już wystarczająco opisana fotografiami. Czy jednak bursztynowa arena oddaje w całości charakter tej gdańskiej dzielnicy?
 
Podczas warsztatów „zaistniałe/utrwalone” postaramy się opowiedzieć własne historie o Letnicy dzięki fotografii analogowej. Ta zapomniana już przez niektórych technika utrwalania obrazu powróci do życia na dziesiątkach negatywów, które wykonamy w czasie zajęć. Prowadzący zwrócą uwagę na trwałość fotografii, dobór techniki, warunków i tematu wykonywanych zdjęć.
 
Uczestnicy poznają podstawowe pojęcia związane z fotografią analogową, zasady tworzenia kompozycji, kadrowania, użycia koloru i światła nauczą się pracować z rozmaitymi materiałami światłoczułymi w warunkach zmiennego oświetlenia: w ciemni, w plenerze i studio. Stworzą scenografie, sesje tematyczne oraz wykonają prace abstrakcyjne, łączące rozmaite techniki (rysunek na folii, czy collage). Nabyte umiejętności wykorzystają również przy cyfrowej obróbce zdjęć manipulując powstałymi fotografiami.
 
Ukoronowaniem warsztatów będzie wystawa fotografii wykonanych w czasie warsztatów, którą uczestnicy zaaranżują i zaprojektują.
 
 
Wstęp wolny. Zapisy: warsztaty@laznia.pl/ a.mrozowska@laznia.pl/ 793 022 801
 
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska