ŁAŹNIA 1 2013 - Warsztaty Teatru Psylikonowego z Aukse Petruliene
3-7 czerwca 2013
ul.Jaskółcza 1, Gdańsk - DOLNE MIASTO
 
Idea projektu wyrasta z diagnozy potrzeby dialogu polsko-litewskiego. CSW Łaźnia oraz Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział Pomorski od wielu lat prowadzi szereg działań we współpracy ze stroną litewską. Poprzez sztukę i zaangażowanie młodzieży chcemy budować płaszczyznę wzajemnego poznania i zrozumienia.

Do projektu zaproszona została Aukse Petruliene, Barbara Piórkowska, Tomas Dobrovolskis, Marcin Malinowski oraz młodzież z II Podstawowo –Gimnazjalnego Zespołu Szkół Społecznych STO w Gdańsku.
Kanwą dla działań warsztatowych z litewską artystką są legendy stworzone przez młodzież w trakcie warsztatów literackich z Barbarą Piórkowską, które odbyły się w kwietniu 2013 roku. 

Podczas spotkań z Aukse Petruliene młodzież pozna oryginalne i niecodzienne techniki tworzenia bohaterów i rekwizytów teatrzyku silikonowego. Litewska artystka ukaże jak materiały codziennego użytku mogą stać się materią do wykorzystania w artystycznych działaniach.  Efekt warsztatów zostanie zaprezentowany w postaci filmu.

Kolejnym etapem projektu będą warsztaty muzyczne dla młodzieży z Tomasem Dobrovolskisem oraz Marcinem Malinowskim. Ich finał będzie miał miejsca w postaci udźwiękowienia na żywo filmu ‘Legendy Gdańskie’ Teatru Psylikonowego w przestrzeni  Gdańska w ramach Festiwalu „Wilno w Gdańsku” we wrześniu 2013 roku.
 
Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków miasta Gdańska
Koordynatorki projektu z CSW Łaźnia: Agnieszka Kulazińska, Aleksandra Księżopolska, Jowita Buraczewska
Koordynatorka projektu z TMWiZW: Bożena Kisiel
Nauczycielki koordynujące z ramienia II Podstawowo –Gimnazjalnego Zespółu Szkół Społecznych STO w Gdańsku – Anna Warzecha, Emilia Karolewicz-Senczyszyn
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska