ŁAŹNIA 2 2014 - Biuro snów zagubionych. Warsztaty surrealistyczne dla dzieci i dorosłych.
 
Termin: 21-26.10.2014
Prowadzenie: Elżbieta Jeznach
Miejsce: CSW Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk-Nowy Port
Wykład: 21.10.2014, godz. 18:00, prowadzenie – Agnieszka Taborska
Zapisy: a.tatarczuk@laznia.pl
 
 
 
W trakcie wykreowanych przez siebie warsztatów „Biuro Snów Zagubionych” artystka Elżbieta Jeznach zaprasza do odkrycia intymnego świata snów i stworzenia ich niezwykłego zapisu. 
 
Sny - prywatne zapisy przeżyć, marzeń, czy trosk - istnieją zwykle jako projekcje dostępne tylko oczom śniącego, trudne do opowiedzenia, prawie niemożliwe do zapamiętania. Celem warsztatów będzie uczynienie ze snów historii widocznych dla innych osób i utrwalenie ich w specjalnie do tego celu zbudowanych magicznych sześcianach – fotoplastikonach. 
 
Aby było to możliwe uczestnicy zostaną najpierw zaproszeni do pracy z ciałem i wyobraźnią. Każde zajęcia rozpoczną się od ćwiczeń wyciszających i rozluźniajacych, by następnie przejść do zadań z wybranym obiektem. Może nim być ulubiony totem czy amulet. Przy jego pomocy uruchomiona będzie metafora, improwizacja, symblika i sugestia. Dzięki temu będzie możliwe przeniesienie się do obszarów intuicyjnych, zmiana perspektywy i punktu odniesienia. A w efekcie otworzenie dostępu do zapomnianych snów i marzeń sennych, które zostaną pochwycone i zatrzymane w kadrach dźwiękowych i fotograficznych. 
 
Podczas kolejnych dni warsztatowych w fotoplastikonach zainscenizujemy sny, te zasłyszane bądź własne używając wycinków z gazet, małych przedmiotów-zabawek, guzików, pereł, koralików, miniaturowych figurek i oświetlimy całość przy pomocy specjalnych żarówek. 
 
Te niezwykłe warsztaty potrwają kilka dni i są skierowane zarówno do dzieci jak i do dorosłych, więc mogą być interesującą propozycją nawet dla całych rodzin. Możliwość podzielenia się własnymi marzeniami sennymi z bliskimi osobami będzie na pewno niezwykłym przeżyciem.
 
 
 
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska