ŁAŹNIA 1 2016 - Ferie zimowe w CSW Łaźnia na Dolnym Mieście
Ferie zimowe w CSW Łaźnia na Dolnym Mieście.
CSW Łaźnia 1, ul. Jaskółcza 1, Gdańsk - Dolne Miasto
 
„Czas na sztukę” warsztaty w ramach projektu „Dolne Miasto. W Centrum”
Prowadzenie: Koty na Płoty
Termin: 15-27.02.2016 r.
Godzina: 9.00 – 15.00
 
 
Zapraszamy na zajęcia z szycia dla dzieci i młodzieży.
 
Celem warsztatów jest rozwinięcie wyobraźni przestrzennej, zgłębienia zagadnień estetyki w modzie i ubiorze oraz wspomaganie rozwoju manualnego. Uczestnicy nauczą się zdejmować miarę z siebie, konstrukcji ubioru oraz projektowania wykrojów, które będą bazą do dalszej pracy nad zaprojektowanym modelem odzieży. Będziemy dyskutować o tym czym jest moda, do czego jest nam potrzebna, dlaczego się zmienia i jakie ma funkcje.
 
Szycie to nie tylko łączenie ze sobą kawałków materiałów, ale również myślenie przestrzenne o człowieku jako o skomplikowanej bryle. W dużej mierze konstruowanie odzieży opiera się na geometrii, więc będziemy zahaczać o zagadnienia z tej części matematyki.
 
Dzieci nauczą się również rozróżniania materiałów, podstawowych zasad krojenia, obsługi maszyny oraz podstaw konstrukcji stroju. Każdy uczestnik uszyje od jednej do dwóch sztuk ubioru. Do szycia wykorzystywać będziemy nowe materiały, ale także gotowe sztuki odzieży. Dzięki przerabianiu uszytych już ubrań uczestnicy nauczą się stopniowania rozmiarów ubrań, dopasowywania gotowych strojów do własnej sylwetki, zdobienia, zmiany konstrukcji poprzez ingerencję w gotowy wzór. Nauczy to dzieci myślenia o odzieży w duchu ekologicznym. Pokażemy, że wychodzące z mody ubrania nie muszą lądować w śmietniku, że nieduża ingerencja, zmiana może dać im drugie, trzecie życie.
 
Uczestnicy nabędą umiejętności m.in. przyszywania guzika, wyszywania dziurki pod guzik, wszywania zamka, naszywania zdobień i aplikacji, szycia maszynowego oraz ręcznego.
 
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
 
Brak wolnych miejsc.
 
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska