ŁAŹNIA 2 2016 - Malowanie dźwiękiem
Malowanie dźwiękiem
intermedialne warsztaty animacji 
 
 
kiedy: 25-26 czerwca 2016 r., 11.00-18.00
gdzie: CSW Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port
zapisy na warsztaty: kinoanimacja@laznia.pl (w temacie proszę podać nazwę warsztatów)
uczestnicy: młodzież i dorośli
 
Prowadzenie: Robert Turło i Dariusz Mazurowski
 
 
Udział w warsztatach jest bezpłatny
 
Ilość miejsc ograniczona!

 


Zapraszamy na nowatorskie warsztaty intermedialne, wykorzystujące nowe media i technologie, polegające na animowaniu dźwiękiem.  Animacja zostanie połączona z działaniami audio oraz specjalnie przygotowanymi projekcjami świetlnymi. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie odpowiedniej plastycznej animacji, za pomocą tradycyjnych poklatkowych technik, gotowych materiałów filmowych oraz postprodukcji w After Effects. Efekt tych działań będzie w specjalny sposób wyświetlany na ekranie poprzez taflę wody, która stanie się ruchomym rodzajem soczewki zniekształcającym widmo obrazu.

 

Tafla wodna będzie odkształcana (delikatne fale) działaniami audio, poprzez zanurzone w wodzie fragmenty membran głośników. Fale dźwiękowe będą stymulować ruch wody. Odpowiednie częstotliwości, rytmy i brzmienia będą w odpowiednich momentach odkształcać wyświetlany przez taflę obraz.

 

 

 

Uczestnicy będą synchronizować działania animacyjne z muzyką (dźwiękami) i przekładać całość na wspólny ruchomy obraz, badając przy tym sposoby odkształceń i interferencyjne zakłócenia wyświetlanego obrazu.

 

„Malowanie dźwiękiem” to oczywiście metafora określająca zastosowaną technikę, ale dźwięk rzeczywiście będzie miał bezpośredni wpływ na formę wyświetlanego obrazu.
 
 
 
Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska