ŁAŹNIA 2 2016 - Światło, cień, transparencja
Światło, cień, transparencja
warsztaty animacji
 
 
kiedy: 19-20 listopada, 11.00-18.00
gdzie: CSW Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port
zapisy na warsztaty: kinoanimacja@laznia.pl (w temacie proszę podać nazwę warsztatów)
uczestnicy: młodzież i dorośli
 
Prowadzenie: Beata Bogucka i Robert Turło
 
 
Udział w warsztatach jest bezpłatny
 
Ilość miejsc ograniczona!
 
 
Keramos małe cuda, autor Beata Bogucka
 
 
Zapraszamy na warsztaty animacji pt. Światło, cień, transparencja, opierające się na eksperymentowaniu światłem i cieniem.
 
Podczas zajęć uczestnicy, zbudują kompozycje światłocieniowe w oparciu o różnego rodzaju transparentne przedmioty o zróżnicowanej przezroczystości i kolorze. Prześwietlone kompozycje stworzą obrazy na ekranie (ścianie). Kompozycje będą tak planowane, aby można było „na żywo” zmieniać i animować ich elementy. Światłocień rysujący się na ekranie stanie się ulotną materią, której sekwencje fotograficzne zapiszą się jako nietypowy oryginalny i artystyczny film animowany. Podczas tego warsztatu połączone zostaną pierwotne techniki animacji (animacja non-camerowa) oraz nowoczesne rozwiązania wizualne i komputerowe. Uczestnicy dostaną możliwość sprawdzenia się w zupełnie innej aktywności warsztatowej z jednoczesnym przeświadczeniem, że tworzą sztukę wideo.
 
 
Keramos małe cuda, autor Beata Bogucka
 
 
Luźną inspiracją do proponowanych „magicznych” warsztatów animacji są działania artystyczne Rashada Alakbarova – azerbejdżańskiego artysty, który zajmuje się łączeniem sztuki tradycyjnej i nowoczesnej. W polu jego zainteresowań znajduje się malarstwo, rzeźba, architektura, instalacje artystyczne, sztuka wideo oraz zabawa światłem i cieniem.
 
 
Warsztaty odbywają się w ramach projektu CSW Łaźnia pod tytułem Poznaj Sztukę.
 
Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska