ŁAŹNIA 2 2016 - Warsztaty renowacji mebli oraz wykład „O samodzielnym odnawianiu mebli”
Warsztaty renowacji mebli
 

Termin: 10 – 11 grudnia 2016 – Łaźnia 2 Nowy Port, godz. 10.00 – 17.00
Prowadzenie: Paweł Machomet/Rzuć Pan Okiem
Zapisy na warsztaty: warsztaty@laznia.pl lub tel. 518 240 845 - brak wolnych miejsc
Miejsce: CSW Łaźnia 2, Nowy Port, ul. Strajku Dokerów 5
 
Podczas warsztatów uczestnicy zdobędą wiedzę na temat naprawy, szlifowania, oczyszczania, bejcowania oraz tapicerowania mebli. Odbędzie się również wykład na temat rodzajów tkanin meblowych ich zastosowania i właściwości . Każdy z uczestników zabierze odnowiony przez siebie mebel do domu.
 
 
 
 
 
 
 
Wykład „O samodzielnym odnawianiu mebli”

Termin: 10 grudnia 2016, godz. 18.00 - 19.30
Prowadzenie: Paweł Machomet / Rzuć Pan Okiem
Miejsce: CSW Łaźnia 2, Nowy Port, ul. Strajku Dokerów 5
 
Wykład skierowany jest do osób chcących poznać teoretyczne podstawy samodzielnego odnawiania staroci. Podczas spotkania słuchacze otrzymają bazę podstawowych informacji na temat wyszukiwania, demontowania, oczyszczania, wykańczania i tapicerowania mebli.  Szereg przydatnych porad urozmaicą historie meblowych perełek z minionych czasów znalezionych w nietypowych miejscach i sytuacjach.
Po wykładzie przewidziany czas na pytania i konsultacje indywidualne.
 
 
 
 
Paweł Machomet/Rzuć Pan Okiem – absolwent szczecińskiej Akademii Sztuki na kierunku Architektura Wnętrz i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku Projektowanie Mebla.
Wyszukuję stare, często zupełnie zniszczone meble i nadaję im świeży, całkowicie nowy wygląd. Pochodzą ze strychów, starych domów, czasem ktoś wystawia je do wyrzucenia. Bywa, że zupełnie nie nadają się do użytku, mają zniszczoną konstrukcję, brakuje im wielu elementów. Przechodzą wtedy wizualne eksperymenty i nigdy do końca nie wiadomo co będzie stanowiło ostateczny efekt. W takich przypadkach jest sporo miejsca na wykorzystanie wyobraźni i własnych pomysłów.
 
 
 
Wstęp wolny
Ilość miejsc ograniczona!
 
 
 
Projekt realizowany w ramach Projektu Rewitalizacji Nowego Portu w Gdańsku.
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska