ŁAŹNIA 2 2017 - Non camera
Non camera
warsztaty animacji
 
 
kiedy: 20-21 maja 2017, sobota 15.00–23.00, niedziela 11.00-18.00
gdzie: CSW Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port
zapisy na warsztaty: kinoanimacja@laznia.pl (w temacie proszę podać nazwę warsztatów)
uczestnicy: młodzież, dorośli, seniorzy
 
Prowadzenie: Tymon Albrzykowski i Robert Turło
 
Udział w warsztatach jest bezpłatny
 
Ilość miejsc ograniczona!
 
Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty animacji, podczas których stworzymy filmy bez użycia kamery. Na zajęciach wrócimy do klasycznych metod filmowych, którymi posługiwali się między innymi Norman McLaren i Julian Antonisz. Uczestnicy wykonają animację bezpośrednio na taśmie filmowej przy użyciu różnorodnych technik plastycznych.
 
 
Pierwszy dzień zajęć będzie odbywać się w ramach Nocy Muzeów realizowanej w CSW Łaźnia. Gotowe fragmenty filmu, z pierwszego dnia warsztatowego, zostaną zaprezentowane podczas zakończenia Nocy Muzeów w kinie Kinoport. Drugi dzień warsztatów poświęcimy na kolejne animacje i dopracowywanie ujęć z dnia poprzedniego.
 
Tymon Albrzykowski, Medytacja non camerowa
 
Tymon Albrzykowski
Urodził się w 1988 roku w Gdańsku. W 2004 roku rozpoczął naukę w Liceum Plastycznym w Gdyni na kierunku Fotografia artystyczna. Szkołę ukończył w 2008 roku otrzymując dyplom technika fotografii. Szkoła zaszczepił w nim fascynacje procesami ciemniowymi i wszelkiego rodzaju trikami oraz eksperymentami fotograficznymi. W 2009 roku dostał się na specjalność Reżyseria filmu animowanego i efektów specjalnych w Łódzkiej szkole filmowej (PWSFTviT). Poszukując najbliższej techniki animacji, najbliższej jego zainteresowaniom formalnym, odkrył dawno już zapomnianą technikę non-camerową. Jak sam przyznaje: "Bliskość z tworzywem filmowym, intymny, pozbawiony całej machiny techniczno produkcyjnej styl pracy, całkowicie mnie oczarowały". Po serii wielu eksperymentów ukończył w 2016 roku film dyplomowy pt. Zdarzenie plastyczne
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska