ŁAŹNIA 2 Cud nad Martwą Wisłą - Bajka
Bajkowy Cud nad Martwą Wisłą - Festiwal artystyczny dla dzieci
15 sierpnia 2018, 12:00-23:00
Podwórko przed CSW Łaźnia 2 w Nowym Porcie, ul. Strajku Dokerów 5
 
Doskonałą okazją do odwiedzenia Nowego Portu z dziećmi jest organizowany przez Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia festiwal artystyczny Cud nad Martwą Wisłą. To niezwykłe wydarzenie, składające się z szeregu warsztatów, gier i atrakcji, wpisało się już na stałe do kalendarza kulturalnych imprez trójmiasta, skierowanych do najmłodszych. W tym roku odbędzie się już szósta edycja tego wyjątkowego festiwalu. Tematem przewodnim tegorocznego Cudu nad Martwą Wisłą będzie Bajka. W ciągu jednego dnia, od południa do 23:00, animatorzy i artyści zaangażowani w to przedsięwzięcie, przeniosą się wraz z uczestnikami do magicznego świata legend i bajek.
 
Przez cały dzień na podwórku Łaźni w Nowym Porcie przy ul. Strajku Dokerów 5, dzieci będą miały okazję do udziału w różnorodnych zajęciach i zabawach, rozwijających wyobraźnię i kreatywność. Zdolności plastyczne można będzie rozwijać na warsztatach plastycznych Żywa Galeria. Podczas warsztatów kulinarnych dzieci nie tylko poznają tajniki bajkowej kuchni, skrzętnie wyjawiane przez Kolektyw Samo Dobro, ale także posmakują prawdziwej magii na talerzu. Uczestnicy zapoznają się również z fantastyczną techniką sitodruku i własnoręcznie wydrukują swoją własną koszulkę z bajkowym motywem. Inną atrakcją będą warsztaty, w czasie których uczestnicy przygotują swoje własne malutkie tajemnicze ogrody, baśniowe światy zamknięte w miniaturze, które będzie można zabrać ze sobą do domu. Siedząc na trawie będziemy wspólnie rozmawiać, śmiać się i pleść wianki, które przeniosą nas do mitycznego świata dziecięcych opowieści. Mieszkańcy Nowego Portu oraz wszyscy, którzy chcieliby poznać magiczne zakątki tej czarującej dzielnicy, zostaną zaproszeni do udziału w grze miejskiej - przygotowanej specjalnie na tę okazję.
 
W ramach wydarzeń dodatkowych odbędzie się bajkowe przedstawienie teatralne, w którym najmłodsi uczestnicy festiwalu będą mieli okazję czynnie uczestniczyć. Narratorem spektaklu będzie krasnoludek, a w rolę Królewny, Królewicza, Łowczego i innych baśniowych postaci wcielą się same dzieci. Rodzice i opiekunowie będą mogli włączyć się do zabawy lub odpocząć w cieniu Żywej Altanki z wierzby, która rośnie przed Łaźnią. Wieczorem, po zakończeniu dnia pełnego czarów i atrakcji, odbędzie się plenerowy pokaz filmu dla dzieci. Przygotowane leżaki i poduchy umilą czas wszystkim, którzy zdecydują się spędzić swój czas w CSW Łaźnia, podczas wieńczącej festiwal projekcji pod gwiazdami.
 
 
Program:

12.00-18.00  Żywa Galeria - warsztaty artystyczne
 
13.30-14.30  Interaktywny spektakl teatralny - w bajkowe postaci wcielą się najmłodsi uczestnicy festiwalu
 
14.00-17.00  Gra miejska w Nowym Porcie - okazja do zwiedzania tajemniczych zakątków tej uroczej dzielnicy
 
14.30-17.30  Warsztaty sitodruku - na koszulkach odbijać będziemy bajkowe postaci
 
15.00-17.00  Plecenie wianków - siedząc na trawie wspólnie będziemy pleść wianki z kwiatów polnych
 
17.00-20.00  Warsztaty kulinarne - na Bajkowe Gotowanie zaprasza Kolektyw Samo Dobro
 
20.00-21.30  Warsztaty ogrodnicze - tworzenie malutkich tajemniczych ogrodów
 
21.30-23.00  KinoPort w plenerze - obejrzymy film Mały Książę (2015, 91’, Francja, reż. Mark Osborne)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Patroni medialni:
 
 
 
 
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska