ŁAŹNIA 2 Mapowanie w Łaźni - warsztaty wideo mappingu
Mapujemy Gdańsk - warsztaty wideo mappingu

 

kiedy: 15-16 września 2018, 11.00-18.00

gdzie: CSW Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port

zapisy na warsztaty: kinoanimacja@laznia.pl

uczestnicy: młodzież, dorośli, seniorzy

 

Prowadzenie: Robert Turło

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny

Ilość miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń)

 

 

Zapraszamy na wrześniowe warsztaty animacji filmowej, podczas których skupimy się na technice tak zwanego wideo­ mappingu. Jest to technika polegającą na wyświetlaniu odpowiednio przygotowanego obrazu animowanego na dowolne elementy architektury lub przedmioty.

 

Sprzęt projekcyjny doskonale nadaje się do artystycznego „malowania” światłem – pod warunkiem odpowiedniej skali działań, dlatego warsztaty odbędą się na głównej sali wystawienniczej w CSW Łaźnia 2. Finalnym efektem warsztatów będzie wystawa wideo mappingowa, na której pokazane zostaną animacje powarsztatowe i stworzone przez uczestników instalacje. Wernisaż wystawy zaplanowany jest na 21 września 2018 roku.

 

 

Efekt powarsztatowy warsztatów z mikromappingu (mapping na niewielkich powierzchniach), które zorganizowaliśmy w 2016 roku.

Obiektem projekcji była wówczas rzeźba Eveliny Velinovej

 

 

W dniach 15-16 września odbędzie się główna część warsztatów, na których powstanie koncepcja wystawy oraz większość projekcji. Od 17 do 20 września, chętni będą mogli doskonalić swoje wideo mappingi. Najlepsze z nich staną się elementem mappingowej wystawy, jako niezależne projekcje. Ponadto w planach jest stworzenie jednej mapingowej kompozycji, która będzie prezentować wszystkie filmy, powstałe podczas warsztatów.

 

Na warsztaty zapraszamy wszystkich zainteresowanych animacją. Nie jest konieczne posiadanie doświadczenia w tworzeniu wideo mappingu.

 

 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska