ŁAŹNIA 1 2001 - FOTA_ANTY_GLOBALNA
26.10.01-09.12.01
 
Zbiorowa wystawa fotografii z demonstracji w Pradze w 2000 roku oraz spotkanie z aktywistami.

Niedawno uporządkowane pomieszczenia piwniczne Łaźni, naznaczone jeszcze ciągle stygmatem degradacji i zaniedbania budynku w przeszłości, stały się tłem do wystawy zdjęć i projekcji dokumentujących wystąpienia antyglobalistów oraz artefaktów i dokumentów dotyczących ich działalności zorganizowanej. Prezentacja podejmuje kwestię zjawiska antyglobalizmu postrzeganego powszechnie przez pryzmat stereotypów produkowanych przez media, identyfikujących tę postawę często wyłącznie z anarchizmem i przemocą.

"Fota_Anty_Globalna" - to Wystawa fotografii z demonstracji antyglobalistów w Pradze, które towarzyszyły obradom WTO we wrześniu 2000 roku.
Autorzy zdjęć: Piotr Niemczynowicz, Maciek Ostaszewski, Paweł Supernak i Łukasz Wołągiewicz. Wystawie towarzyszy pokaz dokumentacji Kolektywu Rozbrat - aktywistów z poznańskiego squotu na Rozbracie. [Spotkanie z przedstawicielami Kolektywu odbyło się w sobotę (27.10.01) o godz. 12.00.]
Pokaz fotografii Piotra Niemczynowicza, Pawła Supernaka i Łukasza Wołągiewicza został przygotowany dzięki uprzejmości właściciela zdjęć - Forum Fabricum z Łodzi.

Kurator - Ryszard Ziarkiewicz ("Magazyn Sztuki")
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska