ŁAŹNIA 1 2017 - IN PROGRESS: PLAŻA ZACHODNIA showcase: MOTHERTAPE (PL) / AK UKI (PL)
IN PROGRESS: PLAŻA ZACHODNIA showcase: MOTHERTAPE (PL) / AK UKI (PL)
3.03.2017 (piątek), godz. 20.00
ul. Jaskółcza 1, Gdańsk Dolne Miasto
CSW ŁAŹNIA 1
Wstęp wolny
Kurator: Michał Porwet
 
In Progress jest cyklem regularnych spotkań z eksperymentalną muzyką współczesną i sztuką audiowizualną. Jest to projekt, który pozwala nie tylko posłuchać, ale i zrozumieć najnowsze trendy w muzyce polskiej i zagranicznej. 
 
MOTHERTAPE, duet tworzony przez Marka Kasprzaka i Maćka Jaciuka, to eksperymentalna post-ambientowa elektronika. Zadebiutowali w marcu 2014 roku wydając epkę „Mothertape” dla kanadyjskiego labelu D.M.T Records. We wrześniu 2015, kołobrzeski label Plaża Zachodnia wydał ich płytę zatytułowaną ”Problems with Talking to Aliens”. 
Ich muzyka to, jak sami określają, dźwiękowe spektrum współistnienia wielu równoległych wymiarów i światów alternatywnych, wyrastające z ludzkiej tradycji poszukiwana kontaktu z "innym" i "innymi". Opowieść o przestrajaniu percepcji, otwieraniu portali prowadzących do psychomagicznych zakamarków. Sacrum i profanum w wizjonerskiej opowieści. Magiczny ambient, okultystyczne reminiscencje i wgląd w najgłębsze pokłady ludzkiego osamotnienia. Muzyka łącząca wschodni mistycyzm i zachodni konkret.
 
AK UKI istnieje od 2014. W 2015 wydał debiutancką płytę w labelu Plaża Zachodnia. W 2016 roku koncertował ze swoim autorskim spektaklem wizualno - dźwiękowym "Obrazowisko". Muzyka kwartetu to improwizowane połączenie współczesnej elektroniki z elementami etnicznymi oraz elektroakustyką. Całość tworzy intrygujący ezoteryczno - szamański eksperyment. "Świat wymarłych plemion, zapomniane rytuały, muzyka ilustracyjna, poszukująca, eksperymentalna". 
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska