ŁAŹNIA 2 2017 Spotkanie i prezentacja filmu kolektywu CALDODECULTIVO BLACK VENUS PROTEST
25.08.2017, godz. 18:00
Kinoport
CSW ŁAŹNIA 2 w Nowym Porcie
wstęp bezpłatny
 
Zapraszamy na spotkanie z artystą Unai Reglero z kolektywu CALDODECULTIVO (www.caldodecultivo.com), połączone z prezentacją filmu „BLACK VENUS PROTEST”, realizowanego w ramach rezydencji artystycznej w CSW ŁAŹNIA. Rezydencja jest częścią projektu „Artecitya” (http://artecitya.eu/), finansowanego z programu Kreatywna Europa 2014-2020.  
 
BLACK VENUS PROTEST to projekt kolektywu CALDODECULTIVO, powstały przy współudziale grupy polskich aktywistek i performerek, które w sierpniu 2017 współtworzyły serię performance’ów/protestów w różnych lokalizacjach w Gdańsku i Gdyni, prezentowanych obecnie jako wideo, pokazujących to doświadczenie.
 
„W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo kobiet, ich seksualność i prawa reprodukcyjne są zagrożone nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Toczy się wojna przeciwko ciałom kobiet, prowadzona przez polityków i przywódców religijnych. W tej wojnie nie używa się prawdziwej broni, jednak poprzez wykorzystanie „demokratycznych środków” nie jest wcale pozbawiona wrogości. Projekt zrodził się z inspiracji Czarnym Protestem i strajkiem kobiet w Polsce, i ma na celu stworzenie małych grup protestu, zakłócających życie codzienne i wnikających w przestrzeń publiczną, uwidoczniając walkę o prawa kobiet.” – mówią o projekcie członkowie kolektywu CALDODECULTIVO.
 
Performerki: Magdalena Mellin, Monika Wińczyk, Katarzyna Pastuszak, Magda Doborzyńska, Agnieszka Sprawka
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska