ŁAŹNIA 1 2006 - INKUBATOR: Patrycja Orzechowska, Emilia Orzechowska 3 POKOJE
13.01-12.02.2006 
 
Kurator: Karolina Grabowicz
 
„Tematem pierwszej wspólnej wystawy jest dzieciństwo, niekoniecznie własne, niekoniecznie w znaczeniu uniwersalnym. Upozorowane obrazy dzieciństwa są mini-scenami, dobrze znanymi fragmentami rzeczywistości, w których "świat ukartowany" jest prawie prawdziwy. Obraz i przestrzeń funkcjonują w nim na równych prawach, z jednej strony uzupełniając się, z drugiej częściowo i wzajemnie zasłaniając.”
Na wystawę złożą się projekcje filmowe, video-obiekty i fototapety.
   
Patrycja Orzechowska ukończyla z wyróżnieniem Wydział Malarstwa i Grafiki w gdańskiej ASP. Brała udział w szeregu ważniejszych wystaw fotografii w Polsce i zagranicą. Autorka serii szczególnych obrazów powstałych przy użyciu fotografii, zwanych lunatypiami. Jest dwukrotną stypendystką Ministerstwa Kultury.
Emilia Orzechowska w 2004 roku ukończyła studia filmoznawcze w Instytucie Sztuk Audiowizualnych na UJ w Krakowie. Zrealizowała film o projekcie muzycznym Mikołaja Trzaski, obecnie pracuje nad wizualizacją do muzyki Wojtka Mazolewskiego. Jest organizatorką licznych imprez kulturalnych, współpracuje z Klubem Muzycznym UCHO oraz DKFem „Żyrafa” w Gdyni.
 
 
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska