ŁAŹNIA 1 2010 - Zdzisław Nitka MALARZ NITKA
15.01-21.03.2010
Otwarcie wystawy 15.01.2010, godz. 18:00
 
Kurator: Joanna Szeligowska
Koordynacja: Berenika Podrucka
 
Wystawa Zdzisława Nitki, prezentująca 21 lat pracy twórczej artysty.
Zdzisław Nitka urodzony 26 stycznia 1962 roku w Obornikach Śląskich, prócz malarstwa zajmuje się rzeźbą i drzeworytem. Jest profesorem ASP we Wrocławiu – prowadzi rysunek. Jest jednym z najwybitniejszych współczesnych artystów polskich.

„Wystawa jest przeglądem prac malarskich i rysunkowych obejmujących ostatni okres twórczości – lata 2004 / 2008. Prace te tworzą trzon pokazu. Ponadto ekspozycja została uzupełniona wybranymi obrazami z lat wcześniejszych. Prace są wypożyczone z kolekcji prywatnych i zbiorów publicznych. Wystawa zatem to prezentacja bieżących poszukiwań malarskich w konfrontacji z artystycznymi rozwiązaniami z okresu młodzieńczego. Nie chciałbym określać tego projektu jako retrospektywa, lecz bardziej jako próbę porównań – obrazów dawnych z obecnymi.
Widzowie – miłośnicy sztuki, środowisko artystyczne i krytyka mogą zapoznać się, ocenić i obejrzeć największy pokaz prac w moim (od chwili ukończenia Akademii) dwudziestojednoletnim okresie zajmowania się malarstwem”.
Zdzisław Nitka

 
  
 


Wystawa zorganizowana we współpracy z OśrodkiemKultury i Sztuki we Wrocławiu.
Mecenat: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński.
Projekt dofinansowany został w 2008 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach PO "Promocja twórczości".


 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska