ŁAŹNIA 1 2012 - ART & SCIENCE MEETING: panel dyskusyjny

14 MAJA 2012, godz. 19:00

Panel dyskusyjny organizowany jest w ramach projektu Art & Science Meeting.
W panelu wezmą udział artyści oraz zaproszone osoby, a wśród nich m.in.:

 

dr Maciej Ożóg – teoretyk i historyk sztuk medialnych. Adiunkt w Zakładzie Mediów Elektronicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Zajmuje się historią i teorią sztuk medialnych, kulturą audiowizualną, cyberkulturą i społeczeństwem informacyjnym.

 

prof. dr hab. Ryszard W. Kluszczyński – profesor nauk humanistycznych. Na Uniwersytecie Łódzkim kieruje Katedrą Mediów i Kultury Audiowizualnej. Dyrektor artystyczny projektu Art&Science Meeting, kurator wystawy „Wonderful Life”.

 

Kathy Rae Huffman – niezależna kuratorka pracująca pomiędzy Berlinem, a Los Agneles. Była profesorem sztuk elektronicznych oraz dyrektorem eMac w Rensselaer Polytechnic Institute, Troy w Nowy Yorku, główną kuratorką EXCHANGE AND EVOLUTION: Worldwide Video Long Beach 1974-1999, oraz dyrektorem artystyczny w Cornerhouse w Manchesterze.

 

Prof. Christa Sommerer – artystka tworząca interfejsy, komputerowe narzędzia symulujące procesy życiowe oraz instalacje interaktywne. Studiowała biologię i botanikę na Uniwersytecie w Wiedniu oraz sztukę i rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. Wykłada na Uniwersytecie Sztuki i Designu w Linzu.

 

Prof. Laurent Mignonneau – artysta tworzący interaktywne urządzenia symulujące procesy ewolucyjne i zachowania żywych organizmów. Studiował na  Akademii Sztuk Pięknych Angouleme oraz w Staedelschule Institut for New Media we Frankfurcie. Wykłada na Uniwersytecie Sztuki i Designu w Linzu.

 

Panel dyskusyjny odbędzie się w języku angielskim tłumaczony symulatanicznie na język polski.

Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska