ŁAŹNIA 1 2010 - Zorka Wollny, Anna Szwajgier PERFORMANCE
09.12.2010, godz. 19:00
 
Każde miejsce, w którym się znajdujemy podlega naszej intuicyjnej percepcji. Podejmujemy nieuświadomiony dialog z przestrzenią nas otaczającą. Wymusza ona na nas pewne gesty, zachowania, odpowiedzi, którym często bezwiednie poddaje się nasze ciało. Nasze zachowanie jest wypadkową ról jakie odgrywamy oraz bodźców i sygnałów płynących z otoczenia. Gdzie ulokować zatem autentyczne ja?


Zorkę Wollny  interesuje człowiek, jego poruszanie się na linii sztuczne-autentyczne. „Interesuje mnie rola – jej dwoistość – to, jakie miejsce ustanawia jednostce w społeczeństwie i w jakiej relacji pozostaje z „byciem sobą”, z „odczuwaniem autentyczności” – stwierdza artystka.
W wideo, podobnie jak w performance Zorka w zwykłych, machinalnych sytuacjach znajduje momenty, w których przestajemy być sobą i mniej lub bardziej świadomie wchodzimy w rolę; od zwykłego poprawiania makijażu po chwile, kiedy naszymi zachowaniami kierują normy społeczne, zwyczaje lub po prostu architektura.

Komunikat!!!
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia poszukuje chętnych do wzięcia udziału w performance muzycznym Zorki Wollny  i Anny Szwajgier „Wystawa - koncert”.
Wymagania:
- poczucie rytmu, otwartość, inwencja
- obecność na próbach 7- 8 grudnia w godzinach 18-21
Performance odbędzie się 9 grudnia 2010 roku o godzinie 19.

Program Inkubator w 2010 roku dofinansowany został przez Urząd Miejski w Gdańsku.

 
Autorem zdjęć jest Adam.T.Burton
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska