ŁAŹNIA 1 2011 - JAK ZEBRAĆ FUNDUSZE NA PROJEKT ARTYSTYCZNY?„Jak zebrać fundusze na projekt artystyczny?” to tytuł spotkania, które odbędzie się we,  wtorek (13 września) o godz. 17.00 w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, w ramach programu Inkubator. Podczas wydarzenia przedstawiona zostanie pierwsza w Polsce platforma crowdfundingowa dla artystów, twórców i innowatorów ProjektStarter.org. Zapraszamy na nie osoby, które poszukują nowych metod finansowania projektów z takich dziedzin jak: Sztuka, Komiks, Design, Taniec, Moda, Film/Wideo, Fotografia, Technologia, Teatr, Muzyka, Publikowanie, Żywność.

Brak odpowiednich funduszy sprawia, że niejednokrotnie innowacyjne i odważne projekty artystyczne nie doczekują się realizacji i pozostają w głowach swych twórców. Nie zawsze istnieje możliwość znalezienia komercyjnego sponsora lub uzyskania wsparcia od ministerstwa. Często jednak reakcja otoczenia na sam pomysł jest bardzo pozytywna. Crowdfunding (crowd – tłum; funding – finansowanie) jest próbą odpowiedzi na problemy związane z finansowaniem sztuki przez wykorzystanie potencjału tkwiącego we wsparciu pojedynczych osób. Za pomocą małych wpłat (nawet 10 zł) osoby zainteresowane danym projektem mogą się przyczynić do jego realizacji. Tym sposobem realizowane są na świecie tysiące projektów. Od 1. września narzędzie to dostępne będzie również dla polskich artystów. ProjektStarterg.org jest platformą crowdfundingową stworzoną specjalnie dla tej grupy przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju, Biuro Projektowe w Polsce.

 

 

Najbliższe spotkanie informacyjne na temat zasad działania i możliwości ProjektStartera odbędzie się we wtorek (13 września) o godz. 17.00 w Centrum Sztuki Współczesnej w Gdańsku (ul. Jaskółcza 1). Zapraszamy na nie wszystkich tych, którzy poszukują nowych metod finansowania swoich projektów i są otwarci na innowacje.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronach: www.projektstarter.org, www.laznia.pl oraz pisząc na adres
justyna@projektstarter.org


 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska