ŁAŹNIA 1 2003 - MIN XIAO-FEN I CARL STONE
30.01.2003
 
Min Xiao-Fen – pochodzi z Chin. Jest flecistką i wirtuozem w swojej dziedzinie. Była solistką w Nanjing, Orkiestrze Muzycznej i zwycięzcą konkursu flecistów w Chinach.
Znana z wirtuozerii i płynnego stylu zdobyła uznanie za swoje klasyczne, współczesne i jazzowe występy. Pracowała w New York City Opera, the Brooklyn Philharmonic, the Vocal Ensemble Chanticleer, the San Francisco Opera Symphony Orchestra, the San Diego Symphony, the Shanghai Radio Symphony Orchestra and the BBC Concert Orchestra. Występowała na festiwalach w Wiedniu, Brukseli, Genewie, Francji, Hiszpanii, Kanadzie i wielu innych. Jej prace ukazały się w takich wydawnictwach jak: Tzadik, Asphodel, Delos, Verve i BMG. Jej solowe nagranie -The Moon Rising (Cala) zostało okrzyknięte przez BBC Music Magazine jako „jedno z najlepszych płyt CD w 1996 roku”.

Carl Stone - jest jednym z pionierów muzyki komputerowej tworzonej na żywo. Został nazwany przez Village Voice „królem samplingu” oraz jednym z najlepszych kompozytorów żyjących obecnie w USA. Od 1986 roku używa komputera w swoich koncertach. Stone urodził się w Los Angeles i obecnie dzieli swój czas pomiędzy pobytem w San Francisco a Japonią. Studiował kompozycję w California Institute of the Arts. Od 1972 roku prawie nieprzerwanie komponuje muzykę elektro-akustyczną.

 Jest zdobywcą wielu nagród. Jego nagrania wydawane były przez takie wytwórnie jak: CBS Sony, Toshiba-EMI, EAM Discs, WIZARD Records, Trigram i inne. Muzyka Stone`a cieszy się popularnością także wśród wielu reżyserów i choreografów. On sam para się również pisaniem felietonów dla Sound&Recording Magazine w Japonii, jest redaktorem Other Minus - oficjalnej strony the John Cage Trust poświęconej Nowej Muzyce.Carl Stone występował w USA, Kanadzie, Azji, Australii, Południowej Ameryce oraz na Bliskim Wschodzie.

We współpracy z musica genera.
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska