ŁAŹNIA 1 2005 - YOKO HIGASHI & LIONEL MARCHETTI
21.01.2005, godz. 18:00
 
YO+YOKOenvol.jpg
Francuz i Japonka (tancerka butoh)
LIONEL MARCHETTI (Électricité, hauts-parleurs
YOKO HIGASHI (danseuse, chorégraphe)

LIONEL MARCHETTI - czołowy reprezentant francuskiej muzyki konkretnej, kompozytor, improwizator, jego eksperymenty opierają się głównie na zastosowaniu kombinacji mikrofonów i głośników, poeta i teoretyk musique concrete.

 
Lionel Marchetti "Portrait d'un Glacier (Alpes 2173m)" Ground Fault. W pierwszej, cichej i elektroakustycznej serii amerykańskiej wytwórni Ground Fault znalazła się krótka, lecz treściwa płyta francuskiego kompozytora Lionela Marchettiego. Na niecałych 30 minutach zmieścił on cały repertuar środków stylistycznych, którymi posługują się wytrawni elektroakustycy. Precyzyjnie stosowany field recording (rozsypywane szkło, niezidentyfikowane okrzyki) miesza się tutaj z akustodległym szumem wody. Kolejne ycznymi dronami i minimalistyczne odsłony rozdziela plusk będący efektem uderzania kamieni o taflę wody, niespokojne kroki, a nawet dźwięki znane z repertuaru systemu operacyjnego
o Windows. Delikatna to płyta i wymaga maksymalnego skupienia, lecz wynagrodzi nam je w nadmiarze. Polecam wrażliwym na subtelne odcienie rzeczywistości.


Koncert zorganizowany przy współpracy z Musica Genera

wstęp wolny

Kurator: Joanna Charchan
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska