ŁAŹNIA 1 2007 - ELECTRIC MIND FESTIWAL
07.07.2007, godz. 18:00
 
Stary Browar w Slodowni w ramach cyklu In Progress wystąpi Dariusz Makaruk. Już dziś zapraszamy do Poznania.


Podczas festiwalu zaprezentowna zostanie muzyka i sztuka, dla której inspiracją jest wspólczesna technologia. Jej tworzywem jest elektronika a środowiskiem naturalnym sieć internetu.

Festiwalowe imprezy obejrzeć będzie można w Starym Browarze w salach Słodowni i Suszni, w których znajdziemy wystawę pod tytułem: Culture Meets Technology, będącą szczególną konfrontacją działań kuratora Wojtka Bąkowskiego oraz młodych konstruktorów robotów z Politechniki Poznańskiej; w sobotę koncert muzyki inspirowanej Dariusza Makaruka, który jest częścią projektu Inprogress CSW Łaźnia oraz film „Heavy Water" poetycki dokument dzieło brytyjskich artystów Davida Bickerstaff'a i Phila Grabsky'ego. Film ilustruje zagrożenia jakie niesie ze sobą technika, opowiada o największej katastrofie xx wieku, o wybuchu w Czarnobylu.
W piątek na Dziedzińcu Zamkowym (open air) znakomita impreza nu jazzowa z orkiestrą Jimi Tenora oraz Clarą Hill wspieraną przez Jazzanova, żeby wymienić tylko gwiazdy.
Dwie noce - piątkowa i sobotnia - to imprezy festiwalowe w SQ clubie. Impreza 10 years of Gigolo Records z koncertem Matthew Sims'a (usa) i Randy Twigg (canada). Specjalnymi atrakcjami wieczoru będą rezydenci sopockiego Sfinksa i łódzkiego Skylark Records.
W sobotę impreza AudioModernism gdzie główną atrakcją zgraniczną będzie live Apparat'a (s.hitkatapult, bpitch ctrl) nadwornego producenta Ellen Allien i autora dwóch genialnych albumów wydanych w tym roku przez co jednej z najgorętszych postaci tegorocznych festiwali w Europie. Obok niego Richard Davis (UK, Kitty-Yo) również na żywo. To producent, który tak na prawdę wymyślił liryczny minimal house (to co robi przykładowo ceniony i popularny w Polsce Luomo) a oprócz tego najlepszy głos współczesnej elektroniki, ten który słyszymy na płytach i koncertach Swayzak, Trentemullera czy ostanim albumie Phonique.
Wszystki informacje o licznych imprezach i szczegółowy program w na stronie www.electricmind.pl oraz w recepcji w Atrium Starego Browaru i recepcji Festiwalu na Starym Rynku.

JIMI TENOR ORCHESTRA - ten ekscentryczny Fin to ulubieniec publiczności. Zadebiutował w 1994r. płytą "Sahkomies" i nagrał od tego czasu 9 pełnych albumów, na których konsekwentnie realizował zasadę niekonsekwencji. Jego twórczość zawsze była paradoksalną mieszanką gustownej wytrawności z zaskakującym poczuciem humoru. Na płytach dochodziło do spotkania tego co najlepsze we współczesnej muzyce z osobliwą, autorska nutą Tenora, opierającą się na stylowym zestawieniu kultury wysokiej (muzyka klasyczna) z niską  (ludowe zagrywki). Jimi często odwoływał się do estetyki easy - listening, którą umieszczał w nadwątlonych strukturach rytmicznych słodko - zadziornego jazzu. O niewyczerpanej pomysłowości tego artysty świadczyć może fakt nagrania w 2000r. płyty z udziałem Łódzkiej Orkiestry Symfonicznej, choć uważny słuchacz we wcześniejszych nagraniach Fina mógł odnaleźć elementy perkusyjne, klawiszowe, czy wykorzystujące sekcje dętą. Oczywiście zapominać nie możemy, że artysta ten zaliczany jest do czołówki światowych "elektroników", jednak motywy charakterystyczne dla techno umieszczał raczej w jazzowym kolorycie, co dawało niezapomniany funky efekt. Zaangażowany w mnóstwo projektów, a z ostatnim nagrał płytę "Live in Berlin" - było to swoiste spotkanie z kolektywem Rhytm Taxi, w którego skład wchodzą muzycy z Nigerii, Kuby, USA, Ghany, Niemiec i Polski.
Piatek 6 lipca 2007 Dziedziniec Zamkowy
Festiwal Electric Mind Poznań.

Projekt zostanie zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Poznania.

Program festiwalu Electric Mind

Piatek 6 lipca 2007 Dziedziniec Zamkowy (20:00 – 2:00):

Jimi Tenor and Kabu Kabu

Jazzanova (dj team) + Clara Hill

Novika and Friends

Lexus dj (Beats Friendly Wwa)

Bartek Winczewski dj (Beats Friendly Wwa)

Grom on drums (Wwa)


Piatek 6 lipca 2007 Electric Mind @SQ (22:00 – 7:00)

10 Years of Gigolo: AudioElectrico/Dark Rave

Matt Sims (LA USA)

in concert with

Randy Twigg (Canada)

Paryss (Sfinks. Sopot)

Rebus (Skylark, Łódź)


Sobota 7 lipca 2007 Electric Mind @SQ (21:7:00)

Petter von Coil dj (DED, Beats Friendly, Pzn)

Richard Davis (London, UK, Kitty-Yo) live PA

Apparat (Shitkatapult/Bpitch Berlin Ger) live PA

Marcin Czubala (Mobilee, Pzn)
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska