ŁAŹNIA 1 2010 - KIRK + STENDEK & MARIA KRAŚNICKA
10.09.2010, godz 19:00
 
kIRk – Płockie trio poruszające się po terytoriach, których rogatki stanowią Detroit, Londyn i Berlin, wraz ze zmianami w składzie poszerzało formułę. Zainteresowanie Si Begga czy Mary Anne Hobbs; kolaboracje z Markiem Hawkinsem i LUC’iem; imprezy zagrane w Tresorze i na festiwalach Heineken Open’er 2010, Plateaux 2009 oraz Era Nowe Horyzonty 2007 – wszystkie te elementy składają się na szerszy obraz twórczości kolektywu, który skutecznie ucieka wszystkim definicjom i kategoriom.
http://www.myspace.com/kirkband

Stendek – projekt audiowizualny Macieja Wojcieszkiewicza, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa. W muzyce Maćka słychać inspiracje ambientem, minimalem oraz IDM. Występy na żywo są zawsze wzbogacone o wizualizacje autorskie lub też miksowane na żywo przez zaproszonych VJ’i.

http://www.myspace.com/stendekaudio

Maria Kraśnicka – projekt wizualny: wideo, animacja. Inspiracje czerpie głównie ze świata przyrody, każdemu pokazowi stara się nadać charakter narracyjny. Tworzenie opowieści na żywo, poprzez miksowanie obrazu jest dla niej najlepszą formą wypowiedzi, stymuluje do dalszej pracy.


http://www.myspace.com/mkrasnicka
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska