ŁAŹNIA 1 2013 - Warsztaty dźwiękowe - SOUND DRAW
6 – 7 kwietnia 2013, godz. 10:00 – 13:00 / przerwa / 14:00 – 17:00
7 kwietnia, koncert z udziałem uczestników, godz. 19:00 
 
CSW Łaźnia, ul. Jaskółcza 1, Gdańsk - Dolne Miasto
Prowadzenie: Balázs Kovács
 
Warsztaty „Sound Draw: audio composition with visual gestures” będą opierać się na aplikacji do tworzenia partytur graficznych, które przetwarzają obraz na dźwięk. Artysta opracował urządzenie w latach 2011-12. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli także możliwość nauczenia się korzystania z systemu do wizualnego słuchania. Na koniec warsztatów Balázs Kovács zagra wraz z uczestnikami koncert.
 
Uwaga! Osoby chcące wziąć udział w warsztatach Sonic Drawing prosimy o przesłanie zgłoszenia z imieniem, nazwiskiem i numerem kontaktowym na adres: dzwiekowiska@laznia.pl lub zapisanie się poprzez stronę www.dzwiekowiska.pl do dnia 5 kwietnia 2013.
 
*Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim.
 
Balázs Kovács – węgierski artysta dźwiękowy i performer. Tworzy instalacje i prace audio w głównej mierze bazujące na technologii i kulturowym tle. W swojej twórczości łączy sztukę dźwięku z instalacjami kinetycznymi i rozwiązaniami sieciowymi. Tworzy obiekty sitespecific, które wkraczają w przestrzeń publiczną. Balázs Kovács alias Xrc jest nauczycielem i współzałożycielem Instytutu Mediów i Sztuk Stosowanych PTEMK w Pecsu, na Węgrzech. / www.kbalazs.periszkopradio.hu / Kurator: Krzysztof Topolski „Arszyn” / Koordynacja projektu: Krzysztof Miękus / Projekt realizowany dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska