ŁAŹNIA 1 2011 - GALERIA ZEWNĘTRZNA MIASTA GDAŃSKA - PRÓBA GENERALNA - AMBER DROPS [Krople bursztynu] 

26 PAŹDZIERNIKA 2011, GODZ. 16.30 / Wiadukt przy ul. Szopy

Projekt Amber Drops  autorstwa Freda Hatta i Daniela Schlaepfera uzyskał I wyróżnienie w III edycji Międzynarodowego Konkursu „Galeria Zewnętrzna Miasta Gdańska” w 2009 roku za subtelne odniesienie się do znaczenia bursztynu w budowaniu gdańskiej tożsamości oraz za minimalistyczne traktowanie estetyki przestrzeni publicznej.

Amber Drops jest skonstruowane z przezroczystych kamyków wykonanych z masy żywicznej z wbudowanym systemem oświetlenia ledowego. Światło bursztynów jarzy się z różnym natężeniem, jakby w rytmie oddychającego człowieka. W żywicy zatopione są artefakty naszych czasów różnego typu i rozmiaru – takie jak np. telefon komórkowy i inne relikty życia codziennego uwięzione w bursztynie niczym owady.

Amber Drops to permanentna instalacja site-specific w przestrzeni dzielnicy Dolne Miasto pod wiaduktem przy ul. Szopy. Pulsujące światło poszczególnych kamyków i refleksy na metaliczno-lustrzanej płaszczyźnie pracy Invisible Gate grupy Front Studio będą sprawiały wrażenie, że cała ta przestrzeń żyje i oddycha.

Otwarciu będzie towarzyszył multimedialny performance „Libretto GSM” autorstwa Macieja Wojnickiego, wykonany we współpracy ze studentami Akademii Muzycznej w Gdańsku w przestrzeni Dolnego Miasta w tunelu przy ul. Łąkowej, gdzie zlokalizowana jest instalacja świetlna „Staging Anonymous” Dominika Lejmana.

www.o.bzzz.net/libretto-gsm

 

Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska