ŁAŹNIA 1 2008 - AKCJA - KREACJA. PROJEKTOWANIE NA ŻYWO 
05.04.2008, godz. 10:00 – 20:00
 
Muzeum Architektury we Wrocławiu, portal sztuka-architektury.pl oraz CSW Łaźnia zapraszają na Architektoniczny happening „Akcja-kreacja. Projektowanie na żywo”. Odbędzie się on 5 kwietnia, w godz. 10.00-20.00.

"Akcja-Kreacja. Projektowanie na żywo" jest przedsięwzięciem, które służy zademonstrowaniu procesu tworzenia projektu architektonicznego oraz promocji współczesnej architektury polskiej jako gałęzi sztuki i młodych projektantów.

W imprezie wezmą udział przedstawiciele młodych pracowni architektonicznych i grup projektantów z Trójmiasta. Ich zadaniem będzie stworzenie na żywo, podczas pracy z udziałem publiczności, projektu budynku. Temat projektu zostanie wybrany tak, aby był jak najciekawszy, zarówno dla projektantów, jak i dla widzów.

Przez dziesięć godzin publiczność będzie mogła obserwować, jak postępuje praca architektów - od wstępnych dyskusji i szkiców, po opracowanie makiet i wizualizacji. Następnie, po zakończeniu prac projektowych, pracownie będą miały po 10-15 minut na zaprezentowanie publiczności swoich koncepcji, a widzowie, głosując, wybiorą zwycięzców.

W trakcie projektowania będą miały miejsce "Manifesty", podczas których uczestniczące w Akcji zespoły będą miały okazję zaprezentować swój dorobek oraz własna wizję architektury.

W edycji Gdańskiej udział wezmą architekci z pracowni:

Lowbudget
MRKK
Pio Studio
Pure A


Impreza odbyła się już we Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Warszawie. Zwycięzcy
wszystkich edycji lokalnych spotkają się podczas wielkiego finału, który odbędzie się jesienią w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Wówczas tez zaprezentowana będzie wystawa najlepszych projektów "Akcji-kreacji".

Rozpoczęcie imprezy i prezentacja tematu – godz. 10.00
Prace projektowe: godz. 10.00-19.00
Manifesty: godz. 15.30-17.00
Prezentacje projektów: godz. 19.00-20.00
Głosowanie: godz. 20.00-20.15
Ogłoszenie wyników i zamknięcie imprezy: godz. 20.15-20.30         
 
    

 
  
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska