ŁAŹNIA 1 2010 - ZIELONA ARCHITEKTURA W GDAŃSKU
28.05.2010
 
Wortal Sztuka-Architektury.pl, CSW Łaźnia, Buro Happold, Velux Polska, Procad oraz Qbiss by Trimo zapraszają gdańskich architektów na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się w Gdańsku 28.05.2010 roku w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźna.

Jest to unikatowe, pierwsze w Polsce, szkolenie z zasad projektowania architektonicznego zgodnego z obowiązującym już w wielu krajach systemem wielokryterialnej oceny ekologicznej budynków. Szkolenie pozwoli uczestnikom zapoznać się z wymaganiami, jakie stawiane są przed architektem w procesie projektowania budynku zgodnego z zasadami „Zielonej Architektury”. Szkolenie będzie przeprowadzone przez specjalistów z międzynarodowego biura inżynieryjnego Buro Happold.

Po tej ogólnej prezentacji przedstawione zostaną propozycje firmy Velux Polska, Procad oraz Qbiss by Trimo.

Szkolenie jest częścią happeningu architektonicznego pt. „Akcja-kreacja. Projektowanie na żywo”.  Jest to specjalny program przygotowany z myślą o przybliżeniu publiczności istoty pracy architektów oraz umożliwieniu najciekawszym, młodym zespołom architektonicznym pokazania swojej sprawności zawodowej w trakcie rywalizacji.

Impreza ma formę konkursu kompetencji. W jej ramach zaproszone, młode zespoły architektoniczne projektują w ciągu 10 godzin budynek o zdefiniowanej lokalizacji, programie i funkcji. Wyniki pracy projektantów, pokazane w postaci prezentacji oraz modelu, są demokratycznie oceniane przez publiczność. Wyłoniony w eliminacjach jesieni, najlepszy, gdański zespół weźmie udział w ogólnopolskim finale w Muzeum Architektury we Wrocławiu w listopadzie 2010 roku.

Przedsięwzięciu towarzyszą lokalne i ogólnopolskie media.

DOKUMENT DO POBRANIAZaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska