ŁAŹNIA 1 2010 - DEATH IS NO JUSTICE / POSTER FOR TOMORROW CSW Łaźnia
 08.-10.10.2010
 
Uwaga niepowtarzalna okazja!!!!
W piątek wernisaż projektu POSTER FOR TOMORROW/DEATH IS NO JUSTICE. W niedzielę, na zakończenie akcji, każdy chętny będzie mógł wziąć jeden z plakatów.
Przyłącz się - weź udział w akcji!!!


Pierwsza edycja projektu „poster for tomorrow”, ktora odbyła sie w zeszłym roku była otwartym konkursem na projekt plakatu, który miał na celu przyciągniecie uwagi opinii publicznej i podjęcie działań przeciwko łamaniu prawa do wolności słowa.
100 zwycięskich plakatów zostało pokazanych w 24 miastach na całym świecie 10 grudnia 2009 roku, w rocznicę podpisania Karty Praw Człowieka.

Wolność słowa jest prawem oczywistym w zachodnim świecie. Ale w wielu krajach, każdego dnia w imię demokracji, wolności prasy czy ujawnia przypadków łamania praw człowieka, niewinni ludzie są prześladowani,więzieni i pozbawiani życia.

Akcja „poster for tomorrow” ma wskrzesić pierwotną siłę odziaływania plakatu i za jego pomocą poruszyć ludzi na całym świecie, by dostrzegli wagę problemu.

Każda edycja organizowana jest pod innym hasłem. 10 października 2010 roku obchodzimy Światowy i Europejski Dzień Przeciwko Karze Śmierci. Celem tegorocznej akcji jest, by tego dnia w jak największej liczbie miast na całym świecie zawisła wystawa 100 zwycięzkich plakatów, będących plonem konkursu pod hasłem DEATH IS NO JUSTICE w ramach „poster for tomorrow”.

Chcemy ogólnoświatowego obalenia kary śmierci w 2010 roku!
To proste! Kara śmierci jest naruszeniem praw człowieka. Artykuł 5 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka mówi: „Nie wolno nikogo torturować ani karać lub traktować w sposób okrutny, nieludzki lub poniżający.”PRZESŁANIE
KARA ŚMIERCI NIE JEST SPRAWIEDLIWOŚCIĄ. NIE CHCĘ, BY BYŁA WYKONYWANA W IMIENIU MOIM, MOJE KRAJU I NASZEGO ŚWIATA


Pomysłodawcą projektu jest niezależna non-profitowa organizacja 4tomorrow z siedzibą w Paryżu.
Więcej informacji na stronie: http://www.posterfortomorrow.org 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska