ŁAŹNIA 1 2010 - Wojciech Stamm aka Lopez Mausere
23.09.2010, godz. 19:00
 
Wojciech Stamm, znany również jako Lopez Mausere – poeta, prozaik, dramaturg, reżyser teatralny, performer, dziennikarz, uczestnik działań Formacji TOTART, związany z „brulionem” i jego telewizyjną emanacją Dzyndzylydzy i AlternaTiVi. Współzałożyciel i spiritus movens projektów „Babcia Zosia”, „Ciocia Leosia” i „Dziadek Stanisław”. Współzałożyciel Stowarzyszenia Nieudaczników Polskich w Berlinie, współtwórca wraz z Krzysztofem Marią Załuskim grupy bundesstrasse 1, wydającej w latach 1992–98 kwartalnik literacki „b1”.
Jego teksty publikowano w „b1”, „brulionie”, „Homku”, „Kolanie”, „Metafizyce Społecznej” i „Tygodniku Literackim”, a także w antologiach Xerofeeria, Overground, Macie swoich poetów i Napisane w Niemczech.

Publikacje:
AIDS albo Szwedzki obóz koncentracyjny – poezja (1994)
Dramatyczne pomysły Lopeza Mausere – zbiór form dramatycznych i prozatorskich (2000)
Czarna Matka – proza (2008)

Niezwykle brzemiennym w skutki dla autora był okres stanu wojennego, kiedy autor idąc do kolegi z nowym miotem chomików przypadkowo trafiony został petardą, na skutek szoku do dzisiaj twierdzi, że ma trzy matki.

Szczegółowe informacje dotyczące programu „MISTYCY – LITERACI – WARIACI” znajdują się w oddzielnym folderze poświęconym cyklowi.

Projekt współorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska