ŁAŹNIA 1 2005 - Aleksandra Went MO-JE PO-KO-JE
21.10-07.12.2005

„Praca zbudowana jest z kawałków codziennych sytuacji, elementów życia domowego, tworzących przestrzeń wewnętrzną, przestrzeń bezpiecznej własności w opozycji do zewnętrza – niczyjego, obcego. Ściany i podłogi pokojów, kuchni, łazienki są granicami wnętrza i elementami składającymi się na strukturę domu. Deski podłogowe, parkiet, kafelki czy płytki PCV tworzą powierzchnię tej struktury. Jest to powierzchnia styku człowieka (mieszkańca) z wnętrzem.” (Robert Kaja)

Artystka nie ingeruje w zastaną przestrzeń, tworzy raczej dokumentację miejsca; mo-je po-ko-je, odzwierciedlające zakodowane historie i emocje – są pracą niezwykle intymną, wyciszającą. Każdy ich szczegół jest ważny, daje odbiorcy poczucie prywatności i bezpieczeństwa.

Aleksandra Went – w 2003 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Rzeźby gdańskiej ASP, nagrodzona przez prezydenta RP za najlepszy dyplom ukończenia studiów w zakresie Sztuk Pięknych; do tej pory brała udział w szeregu ważniejszych wystaw i imprez w kraju oraz zagranicą. W 2004 roku nagrodzona została podczas 14 th Film –Video Competition – 48th IFHP World Congress w Norwegii.
 
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska