ŁAŹNIA 2 2013 - OTWARTA PRACOWNIA: 俉裸裸, 오라[oh;ra]-Greeting Naked
Artyści Rezydenci:
JIA QUIN: POKÓJ 45
JIN: POKÓJ 43
BAREUN: POKÓJ 46
 
 
11 czerwca  g. 17.00 / Otwarcie
12-14 czerwca g.11.00 – 18.00 Otwarte pracownie
Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2; ul. Strajku Dokerów 5; Gdańsk, Nowy Port
 
14 czerwca 2013 g. 18.00 / Finisaż
Pizza Luna
Gdańsk, Nowy Port
ul. Rybołowców 1A
 
 
W dniach 11-14 czerwca zapraszamy do odwiedzania pracowni artystów przebywających aktualnie na 3-miesięcznym pobycie rezydencyjnym w Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2. Ideą otwartych pracowni jest udostępnienie odwiedzającym niedostępnych na co dzień przestrzeni, w których mieszkają i tworzą artyści rezydenci. Będzie to także okazja do zapoznania się z warsztatem gości z Chin i Korei Południowej jak i wymienienia spostrzeżeń w nieformalnej, domowej atmosferze.
Tytuł wydarzenia pochodzi z różnic i gry słów w języku koreańskim i chińskim.  Wypowiedziane na głos koreańskie słowo 오라 [oh;ra] oznaczające ‘przyjdź’, w języku chińskim ma swój fonetyczny odpowiednik w postaci słów 俉 i 裸. Ich znaczenie to „Pozdrowienia” i „Nagość”. 
Jia Qiu, Jin i Bareun bawiąc się tymi różnicami znaczeń zapraszają nas  do swojej prywatnej przestrzeni na filiżankę herbaty.
Artyści rezydenci przez blisko 3 miesiące odkrywali Gdańsk, jego zakamarki i specyfikę.  W ich pracowniach zobaczymy wynik ich poszukiwań min. w postaci fotografii i video instalacji. Jednak jak sami podkreślają nie będzie to wystawa. Otwarte pracownie to pretekst do spotkania i wspólnego spędzenia czasu.
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska