ŁAŹNIA 1 2013 - KONCERT DUO KOBI / BOLCSÓ

4 PAŹDZIERNIKA 2013, GODZ. 19.00

ul. Jaskółcza 1, GDAŃSK - DOLNE MIASTO

 

Christian Kobi, Saksofon / Bálint Bolcsó, Elektronika

 

Muzyka tego duetu jest efektem połączenia wykonywanych na żywo dźwięków saksofonu i muzyki elektronicznej. To muzyka będąca w ciągłym ruchu pomiędzy statycznymi przestrzeniami muzycznymi a zmiennymi sekwencjami.

 

Christian Kobi - studiował muzykę na Uniwersytecie Muzycznym w Bazylei, gdzie specjalizował sięw grze na saksofonie. Studiował także w Paryżu, Lucernie i w Zurychu. Występował w grupach muzyki improwizowanej oraz jako solista w Szwajcarii i poza jej granicami. Od 2003 roku jest inicjatorem i dyrektorem artystycznym berneńskiego festiwalu muzyki improwizowanej „Zoom in”. Od 2003 roku jest także członkiem kwartetu saksofonowego „Konus Quartett”. Jest współzałożycielem labelu muzyki nowej „Cubus Records”, powstałej w 2006 roku.

 

Bálint Bolcsó - studiował kompozycję na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Liszta w Budapeszcie. Studiował też w Wiedniu, w Hanowerze i w Kolonii. Komponuje utwory wokalne i instrumentalne, muzykę do filmów, spektakli teatralnych, występów tanecznych, a także słuchowiska, instalacje dźwiękowe i kompozycje elektroakustyczne. Często wykorzystuje live-electronics w muzyce improwizowanej i komponowanej. Regularnie występuje jako muzyk improwizujący, używający samodzielnie zaprogramowanych instrumentów. Bolscó uczy na Uniwersytecie w Pecs i w Wyższej Szkole Komunikacji Informatyki Muzycznej w Budapeszcie.

 

 

 

Koncert realizowany jest w ramach projektu Art+Science Meeting.

Koncert finansowany jest przez Szwajcarską Fundację dla Kultury Pro Helvetia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska