ŁAŹNIA 1 2013 - WARSZTATY SPACEFEST!
SPACEFEST!
Wydarzenia towarzyszące: 30 września 2013 – 6 grudnia 2013
Festiwal: 6 – 7 grudnia 2013
KLUB STUDENCKI ŻAK
ul. Grunwaldzka 195/197
SpaceFest! to festiwal muzyki shoegaze, space rock i alternative, na który składają się koncerty, prowadzone w CSW Łaźnia warsztaty dla muzyków z Polski i zagranicy, spotkania z legendarnymi wykonawcami alternatywnymi, konkurs dla młodych zespołów oraz wydawnictwa płytowe. Festiwal jest organizowany przez Stowarzyszenie Nasiono we współpracy z CSW  Łaźnia (w ramach Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańska), klubem Żak, przy wsparciu Miasta Gdańska.
WARSZTATY SPACEFEST! – PURE PHASE ENSEMBLE 3
2 – 6 grudnia 2013
ŁAŹNIA 1, UL. JASKÓŁCZA
GDAŃSK - DOLNE MIASTO
 
Czterodniowe warsztaty przeznaczone są dla muzyków z Polski i zagranicy. Głównym prowadzącym w tym roku będzie Laetitia Sadier, wokalistka legendarnej grupy Stereolab. Podobnie jak w latach poprzednich, program warsztatów będzie koordynowany i współtworzony przez słynnego saksofonistę Raya Dickaty (ex-Spiritualized) oraz trójmiejskiego muzyka Karola Schwarza, kierującego wydawnictwem Nasiono Records.
Do udziału w warsztatach zaproszeni zostaną zarówno artyści rozpoczynający karierę muzyczną, jak i wykonawcy z większym doświadczeniem. Głównym założeniem warsztatów jest stworzenie międzynarodowego kolektywu instrumentalnego i wspólne skomponowanie materiału muzycznego, który zostanie zaprezentowany publiczności na koncercie w ramach festiwalu SpaceFest! w dniach 6 – 7 grudnia 2013. Koncert zostanie zarejestrowany, a następnie opublikowany na płycie CD w 2014 roku.
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska