ŁAŹNIA 1 2014 - Grischa Lichtenberger
ul. Jaskółcza 1, GDAŃSK - DOLNE MIASTO
4 października 2014, godz. 20.00
Wstęp wolny
Grischa Lichtenberger to producent muzyki elektronicznej, artysta wizualny i twórca instalacji mieszkający w Berlinie.
Dorastał w położonym na uboczu domu niedaleko Bielefeld. Swoje artystyczne podejście ukształtował przyglądając się krajobrazom Westfalii, interpretując je nie tylko jako malowniczą właściwość rekreacyjną natury, ale także jako interakcję pomiędzy śladami biograficznej historii i jako materialny konkret obecnego otoczenia. Technologii natomiast nie traktuje jako idealnej, matematycznie zdefiniowanej formy, ale jako indeks porażek i błędów, cień przerażającej rozpaczy i pragnień producenta, zapisanych w konkretnej formie, który ma dotrzeć do uważnego słuchacza.
W multimedialnych instalacjach Lichtenberger pokazuje relacje przestrzenne pomiędzy wartością metaforyczną a obiektami materialnymi, budując rzeźbiarskie instalacje, w których właściwości fizyczne  i wymiary symboliczne wzajemnie się przenikają.
W 2009 roku wydał EP-kę „~treibgut”, będącą częścią serii „unun” wydawnictwa Raster-Noton, a w 2012 roku album debiutancki „and iv (inertia)”. Swoje audiowizualne kompozycje prezentował na żywo na wielu międzynarodowych festiwalach.
 
 
Patronat nad wydarzeniem objął portal muzyczny Trzecia Fala.
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska