ŁAŹNIA 1 DIFFERENT STATE | 23 THREADS
DIFFERENT STATE | 23 THREADS
Sobota 31.10.2015, godz. 19
CSW Łaźnia 1, Gdańsk, Jaskółcza 1
Wstęp wolny.
 
Kurator: Michał Porwet

Koncerty w ramach cyklu to okazja do zobaczenia po raz pierwszy w trójmieście, funkcjonującego od ponad dwudziestu lat na scenie eksperymentalnej projektu, pochodzącego z Ciechanowa, a obecnie tworzonego przez Marka Marchoffa w Nowym Yorku, DIFFERENT STATE. O ile ten zespół występował wielokrotnie w kraju, choć miało to miejsce ponad 10 lat temu, o tyle drugi, 23 THREADS wystąpi praktycznie po raz pierwszy w kraju z koncertami w ramach jesiennej minitrasy.
Oba zespoły promować będą swoje ostatnie wydawnictwa: 23Threads 'Conspicuous Unobstructed Path' (2015) a Different State 'The Fridgid Condition' (2013).

Informacje o zespołach:

23 THREADS
Początki projektu sięgają połowy lat 90. kiedy Marek X. Marchoff mieszkał jeszcze w Ciechanowie. Wówczas zarejestrował w pierwszym składzie materiał "Magija", który został opublikowany na CDr przez Perun Records. Po tej publikacji 23 Threads zagrało jedynie dwa koncerty, aby później zawiesić działalność, a Marek zajął się swoim macierzystym projektem Different State, z którym działa aktywnie do dzisiaj. Po 20 latach postanowił powołać 23 Threads ponownie do życia, aby grać krautrock-macabre folk; zaprosił do współpracy Ingrid Swen oraz Rafała Janusa
Ich muzyka to wypadkowa neofolku, krautrocka z wtrąceniami elementów muzyki industrialnej, którą artyści sami określają mianem Macabre Folku, ze względu na specyficzny klimat, który towarzyszy preparowanym przez nich dźwiękom.
 
DIFFERENT STATE:
W końcu 1992 r. do dwóch fanów muzyki ciężkiej, uprzemysłowionej: Industry AW i M.Marchoff, dołączyło następnych dwóch Adam i Greg. W tym składzie zespól zagrał kilka koncertów i opublikował pierwsze demo ,,grain'' [spm rec]. Oprócz konwencjonalnego instrumentarium wykorzystali łańcuchy kolejowe, amortyzatory, kowadło, młoty itd. 
W 1995 roku M. Marchoff wyjechał do USA a kapela skoncentrowała się nad nową produkcją studyjną, ,,Knar'' . Po roszadach personalnych zespól nagrał ,,Cardinal Mosaic'' oraz wypuścił kasetę ,,Investigation Committiee on Ambient Phenomena''. W składzie: Oval, Greg i M.Marchoff został nagrany materiał ,,Dew''. W roku 2000, zrealizowali płytę ,,Azure''. W Nowym Jorku powstało ,,Elements''. Następnie powstał materiał -,,Hidden Sounds of Magnetic Field'' oraz “More than Music”. (Requiem Rec.)
Od 2007 roku Different State współpracuje z Zoharum. W wyniku tej współpracy został opublikowany split z projektem Sigill: „Spazmatic[k] Spell”, reedycja albumu 'Knar','Yield' oraz regularne wydawnictwa 'Through the falling Eyelid', czy 'The Fridgid Condtion'.
Kompozycje Different State to mieszanka wielu kierunków i stylów, które najtrafniej można określić mianem illbientu, muzyki pulsującego miasta.
Poza działalnością pod szyldem Different State Marek Marchoff tworzy wiele projektów pobocznych, kolaboruje z różnymi artystami, czego owocem są różne publikacje,wydawane na regularnych płytach CD.
 
 
www.facebook.com/DifferentState
www.facebook.com/23THREADS
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska