ŁAŹNIA 1 2009 - Piotr Wyrzykowski DOTYK SZTUKI
18.04.2009
 
W dniach 03.08-12.08.2009 w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia z cyklu Dotyk Sztuki będą odbywały się warsztaty video z Piotrem Wyrzykowskim. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 lat bez ograniczeń. W czasie warsztatów powstanie film „Nobody family”, który zostanie następnie zaprezentowany w CSW Łaźnia.

Termin: 03.08-12.08.2009, godz. 11:00-14:00

Zgłoszenia:
m.domon@laznia.pl
tel. 058-305-40-50

DOTYK SZTUKI Z PIOTREM WYRZYKOWSKIM
„The Nobody Family – warsztaty video”


1. Pierwszy element warsztatów, część projektowa składa się z poszczególnych komponentów:
- projektowanie scenariusza
- pisanie dialogów,
- wymyślenie akcji,
- projektowanie kostiumów,
- wybór i zebranie rekwizytu,
- wybór miejsca do zdjęć,
- zapoznaniu się z kamerą i statywem oraz mikrofonem,
- próby dialogów jak i zachowania się przed kamerą,
- "obżycie" kostiumów i miejsca zdjęć,

2. Element Drugi - Realizacja
- dokonanie podziału funkcji w ekipie filmowej,
- zdjęcia,
- przejrzenie materiału,
- montaż,
- pokaz pracy.
Zdjęcia do projektu powstaną w przestrzeni CSW Łaźnia . Bohaterami video są postacie ubrane w kostiumy wykonane z wzorzystych tkanin obiciowych. Ich indywidualność, mimika twarzy, gesty dłoni są nieczytelne, schowane w dekoracyjnym stroju. Postacie zlewają się z designem wnętrza, miejscami zanikają na tle kanapy, łóżka, czy fotela. Zachowują się naturalnie czy też normalnie jak przystało w ich "niczyim" świecie. Tworzą rodziny, pary i samotne indywidua. Miejscami bohaterowie wyglądaj jak stare ręcznie robione zabawki: łatane, rozprute, przetarte.

Efekty projektu:
Efektem warsztatów będzie pokaz video w przestrzeni Łaźni oraz nagrana płyta DVD dla każdego z uczestników projektu prezentująca cały film powstały w czasie warsztatów.
Edukacyjny aspekt będzie osiągnięty poprzez bezpośrednie uczestnictwo dzieci w produkcji "filmu". Grupa uczestników podzieli się na aktorów, realizatorów, pomocników, itd. Przejmując na siebie role członków ekipy filmowej.

Prowadzenie i opracowanie koncepcji warsztatów: Piotr Wyrzykowski

Piotr Wyrzykowski, młody artysta z Gdańska, jest jednym z najbardziej interesujących polskich twórców pracujących w tzw. nowych mediach (wideo, komputery, internet), nagradzany na prestiżowych festiwalach w kraju i zagranicą. Artysta, który znany jest także ze swoich licznych performances, generalnie interesuje się tym, jak najnowsze technologie wpływają na postrzeganie obecności ciała ludzkiego. Takie zjawiska, jak np. "teleobecność", czyli możliwość, dzięki transmisji telewizyjnej, istnienia w tysiącu miejsc jednocześnie, są narzędziem rozszerzania granic naszej cielesności. Tego problemu dotyka także zrealizowana w 1998 roku praca Piotra Wyrzykowskiego pt. "There is No Body" (http://cukt.art.pl), wirtualna postać istniejąca w cyberprzestrzeni, którą widz może dowolnie deformować i kształtować.
 
    

Koordynator projektu: Mikołaj Robert Jurkowski
Opieka i realizacja: Sylwester Gałuszka / Małgorzata Pawelec.
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska