ŁAŹNIA 1 2009 - Robert Turło DOTYK SZTUKI. Warsztaty animacji filmowej i zdjęć poklatkowych
09.11.2009
 
Zapraszamy na warsztaty animacji przeznaczone dla młodzieży. Tym razem tematem spotkań z Robertem Turło będzie wizualizacja dźwięku. W trakcie zajęć będzie można zapoznać się z zasadami animacji rysunkowej, animacji wycinankowej, tworzenia projektu postaci do animacji, a także techniką zdjęć poklatkowych i montażem filmowym.
 


Punktem wyjścia do pracy warsztatowej będą krótkie, dowolnie wybrane dźwięki, a efektem klip animowany złożony z ruchomych form graficznych.

Animacja jest na tyle elastyczną dziedziną sztuki, że można ją wykorzystywać na wiele sposobów. Jednym z nich są wizualizacje wideo, które Robert Turło sporządza specjalnie dla potrzeb koncertów zespołu Von Zeit. Praca VJ polega na dopasowaniu animacji do prezentowanej muzyki.
Efekty jego pracy możemy też podziwiać oglądając teledyski znanych polskich grup, m.in. Big Cyc i Piersi. Na tym polu jego sukcesem jest zdobycie nagrody festiwalu Yach-Film za klipy "Oto są" i "Hela".
Film "Lodowa Góra" otrzymał złoty medal w kategorii „programy dziecięce” w konkursie The New York Festivals w 2005 r. Była to już druga taka nagroda, pierwszą srebrną kreskę Robert zdobył w 2001 r., za film "Kosmiczna gra".
Zawodową przygodę z filmem Robert Turło rozpoczął wraz z prestiżową nominacją do nagrody "Złota palma" na Festiwalu Filmowym w Cannes, za brawurowy, antywojenny, krótkometrażowy film "W.A.L."
.

termin: poniedziałki - 09,16,23,30 listopada 2009
miejsce: CSW Łaźnia
godz.: 14:00-18:00
Ilość miejsc: 10


Informacje:
m.domon@laznia.pl
058-305-40-50
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska