ŁAŹNIA 1 2010 - DZIEWCZYNY TEŻ RYSUJĄ KOMIKSY! FINAŁ
08.05.2010
 
Stowarzyszenie Arteria zaprasza na finał projektu „Dziewczyny też rysują komiksy!”, dwumiesięcznych warsztatów organizowanych przy wsparciu Programu „Młodzież w działaniu”, których celem było zachęcenie dziewczyn do wyrażania się przez sztukę, jaką jest komiks. Uczestniczki podczas marcowych i kwietniowych weekendów brały wzięły udział w praktycznych i teoretycznych warsztatach komiksowych, zajęciach z sitodruku, szablonów i tworzenia zinów komiksowych. Wybór prac, które powstały podczas zajęć komiksowych prowadzonych przez Jacka Frąsia, zaprezentowany zostanie podczas wernisażu 8 maja w Dworku Artura GAK w Gdańsku-Orunii o godz. 17:00.
 
 
Ponadto w programie przewidziane są liczne wydarzenia promujące sztukę komiksową kobiet:
- panel dyskusyjny „Komiks kobiecy w Polsce” z udziałem Jerzego Szyłaka, Iwony Bigos, Tomasza Pstrągowskiego, Agaty Gorządek oraz Ewy Juszczuk,
- promocja komiksu 3D Agnieszki Prygiel,
- Open Space – czytelnia zinów,
- mini wystawa komiksów Agnieszki Szczepaniak,
- kobiece animacje filmowe, pokaz Mamadoo Fireshow
oraz wydarzenie towarzyszące – koncert zespołu Betty Be (wejściówki na koncert w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem
w Stacji Orunia GAK).

6 maja o godz. 18:00 zapraszamy do Sieni Biura „Gdańsk i Metropolia – Europejska Stolica Kultury 2016 – Kandydat” na wernisaż wystawy towarzyszącej projektowi „Dziewczyny też rysują komiksy!” „Female Comics from Central Europe” przygotowanej przez Central Europe Comics Art.

Szczegółowe informacje na stronie:

http://www.dziewczynytezrysujakomiksy.blogspot.com/

Dziewczyny też rysuja komiksy informacja

Projekt  "Dziewczyny też rysują komiksy!" zrealizowany jest przy wsparciu Wspólnoty Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.


Organizator:
Partnerzy:


     
              
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska