ŁAŹNIA 1 2010 - WARSZTATY JESIENNE
01.09-14.10.2010
 
Od poniedziałku do czwartku w godz. 12.00-15.00

miejsce: LKW Gallery, studio warsztatowe w tirze zakleszczonym pod wiaduktem przy ul. Szopy w Gdańsku, obiekcie Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańska Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia

Todos Juntos! (Wszyscy razem!) to warsztaty skierowane do grup zorganizowanych. Koncentrują się na zagadnieniach związanych z edukacją obywatelską oraz są wprowadzeniem w kulturę współczesną. Pod kierunkiem doświadczonych pedagogów, badaczy kultury, filozofów i artystów przygotowują do aktywnego, odpowiedzialnego, krytycznego i twórczego uczestnictwa w społeczeństwie.Zajęcia proponowane w ramach programu "Todos Juntos":
Genderator wniosków – warsztaty genderowe
Dialog reklamy z kulturą – stereotypy do złamania?
Schody komunikacyjne – komunikacja i współpraca
Media - sztuka - komunikacja – analiza mediów
Podchody.Art – gra miejska ze sztuką współczesną
Atrakcje wizualne – iluzja, perspektywa, światło

scenariusze warsztatów są dostosowane do grupy wiekowej
zajęcia trwają ok. 90 minut

Genderator wniosków podejmuje tematykę płci i ról płciowych w różnych sytuacjach i kontekstach społecznych. Efektem pracy z przekazem medialnym i stereotypami są przewrotne, czasem zabawne kolaże, które stawiają uczestników przed pytaniem na temat względności ról płciowych i wpływu mediów na nasze codzienne postawy.
wiek: 10-18 lat
koncepcja i prowadzenie: Michalina Domoń, Agnieszka NarlochSpotkania zatytułowane Dialog reklamy z kulturą stawiają pytanie: czym jest język reklamy i co próbuje nam przekazać? Poruszają problem odtwarzania stereotypów związanych z płcią w mediach. Podczas twórczej pracy w grupie uczestnicy zamienią się w mini agencje reklamowe i stworzą własne przekazy medialne, poszukujące alternatywnych rozwiązań w kreowaniu wizerunku.
wiek: 10-18 lat
koncepcja i prowadzenie: Michalina Domoń, Agnieszka NarlochSchody komunikacyjne to warsztat mający na celu rozwinięcie umiejętności współpracy, prac w grupie, sprawnej komunikacji, kreatywnego rozwiązywania problemów. Proponuje rozwiązania oparte na konsensusie i komunikacji bez przemocy.
wiek: 4-18 lat
koncepcja i prowadzenie: Na Styku, zespół LKW GalleryPod hasłem Media-sztuka-komunikacja odbywają się zajęcia podnoszące kompetencje czytania mediów w momencie, gdy „kończy się era podziału na media i sztukę” i otwiera się świat intermediów. spotkania wzbogacone są elementami historii środków komunikacji.
wiek: 8-18 lat
koncepcja i prowadzenie: Na Styku, zespół LKW GalleryPodchody.Art to zbiór propozycji jak podejść sztukę współczesną. Warsztaty oparte są na zasadach gry ulicznej. Wciągają uczestników w arkana sztuki poprzez serię zaskakujących zadań problemowych, których rozwiązanie wymaga pracy zespołowej, kreatywności, odwagi wyrażania się. 
wiek: 8-18 lat
koncepcja i prowadzenie: Na Styku, zespół LKW GalleryAtrakcje wizualne mają na celu uświadomienie bogactwa świata wizualnego. Zapraszają do tworzenia iluzji, gry z perspektywą, światłem, technikami paraplastycznymi. Skłaniają do wyjścia poza płaszczyznę i metody odwzorowania.
wiek: 4-10 lat
koncepcja i prowadzenie: Na Styku, zespół LKW Gallery
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska