ŁAŹNIA 1 2010 - FINISAŻ PROGRAMU AUTOART W LKW GALLERY 2010 
15-31.10.2010
WERNISAŻ PRAC POWSTAŁYCH W RAMACH PROJEKTU ORAZ ZDJĘĆ DOKUMENTUJĄCYCH PROJEKT 15.10.2010, godz. 17:00
 
Finiszując tegoroczny sezon w LKW Gallery zapraszamy do Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia na wernisaż prac dzieci i młodzieży uczestniczących w cyklu zajęć AutoArt oraz fotografii dokumentujących projekt.

W ramach wystawy zaprezentujemy instalacje inspirowane tematem „Mirror Error”, które powstały w ostatnim czasie, w jesiennym cyklu popołudniowych warsztatów prowadzonych przez Marka Elsnera. Cechuje je świeżość i odwaga w wyrażaniu własnych pomysłów interpretacyjnych.Wakacyjne upały przypomną nam prezentacje półkolonijne: fotografie reportażowe i animacje poklatkowe „Translacje I”,  video „UFOtong” oraz publikacja „Opowieści z Dolnego Miasta”. Prace stworzone pod okiem Serdara Centinkaja, wprowadzają kontekst wielokulturowości i  skłaniają do pokonywania barier językowych, akceptacji odmienności. Z kolei odwołanie się przez Anję Kaufman i Łukasza Szałankiewicza do zjawiska latającego spodka, umożliwiło młodym twórcom wyjście poza utarte schematy odbioru i wytwarzania dźwięku oraz obrazu. W „Opowieściach z Dolnego Miasta” uczestnicy warsztatów Michaliny Domoń poprzez rysunek, fotografię i słowo opowiedzieli nam o magicznych miejscach i historiach nieznanych dzielnicy. Pracując zarówno nad dźwiękowo-wizualnym modelem UFO, animacjami, jak i wspólną narracją, uczestnicy zajęć poszukiwali różnych sposobów postrzegania świata, wyrażania się oraz możliwości robienia rzeczy niemożliwych.

Jednocześnie przenosimy do CSW Łaźnia zdjęcia nadesłane przez najmłodszych w ramach konkursu „Cyknij rodzica z zabawką”, opartego na prostej zasadzie zamiany ról. W miejsce powszechnej sytuacji fotograficznego dokumentowania poczynań dzieci przez ich rodziców, tym razem dzieci skonfrontowały swe umiejętności fotograficzne z zadaniem złapania rodzica w obiektyw w konkretnej  sytuacji, będącej tematem konkursu.

W ten sposób pragniemy podsumować sezon w LKW Gallery spotkaniem z uczestnikami projektu oraz ich pracami.  Serdecznie zapraszamy!
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska