ŁAŹNIA 1 2011 - PERFORMING DATA:WARSZTATY DŹWIĘKOWE
26.05.2011
 
Zapraszamy zorganizowane grupy szkolne  (gimnazjum, liceum) do udziału  w nowym EDUKACYJNO-MUZYCZNYM projekcie CSW Łaźnia

Prowadzenie:  Krzysztof Topolski

Dostępne terminy warsztatów:

Maj: 26, 27, 30, 31
Czerwiec: 1, 2, 3, 6, 7, 8, 9, 10, 13, 14, 15
dla grupy do 15 osób warsztaty odbywają się od godz. 10:00 do 13:00
dla grup większych (ponad 15 osób) od 09:00 do 13:00


Głównym tematem naszych działań warsztatowych będą poszukiwanie i poznawanie dźwięków w najbliższym otoczeniu i powstające w ten sposób nagrania terenowe.

W trakcie spotkań poruszymy: zagadnienia komputerowej edycji dźwięku, syntezy dźwięku, muzyki elektronicznej, alternatywnych muzycznych interface'ów komputerowych.

Ponadto postaramy się również zająć pojęciami takimi jak Noise i Soundscape, brzmieniami z obszaru muzyki popularnej czy też hip-hopu.
 
Warsztaty oparte będą o moduły edukacyjne zaproponowane przez niemieckich artystów, a ideą która przyświeca warsztatom dźwiękowym to  idea ekologii akustycznej stworzona i rozwijana od połowy lat 60 XX wieku przez kanadyjskiego kompozytora R. Murraya Schafer oraz jego zespół badawczy World Soundscape Project. Według Schaefera otoczenie dźwiękowe jest zanieczyszczone, a przyzwolenie kultury zachodu na bezwzględny prymat postrzegania wizualnego hamuje wrażliwość na dźwięk. Centrum Schaeferowskiej koncepcji ekologii akustycznej stanowi idea środowiska jako utworu muzycznego. Według Shaefera poznanie i zbadanie stanu otaczającego krajobrazu dźwiękowego jest etapem prowadzącym do późniejszego świadomego twórczego jego kształtowania.

Brak wolnych miejsc!!!Wszystkie terminy zarezerwowane.Zapraszamy do kolejnej edycji.


Zapisy: b.zalewska@laznia.pl


 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska