ŁAŹNIA 1 2011 - Warsztaty Muzyczne Remont Pomp + Mikołaj Trzaska i Wojtek Mazolewski
08-10.06.2011
 
Z okazji X edycji festiwalu „Świat Mało Znany" w dniach od 8 do 10 czerwca w CSW Łaźnia odbędą się wspólne warsztaty muzyczne prowadzone przez Mikołaja Trzaskę, Wojtka Mazolewskiego i zespół Remont Pomp.

Zwieńczeniem spotkań będzie wspólny koncert, który odbędzie się w Teatrze Leśnym dnia 11 czerwca 2011 r.
 
Mikołaj Trzaska to polski muzyk, kompozytor, saksofonista, klarnecista i lider oraz współlider zespołów Miłość, Łoskot, The Users, NRD, Shofar, Gdańskie Słoniki, Masło i wielu innych. Jest autorem muzyki do spektakli teatralnych oraz filmów dokumentalnych i fabularnych. Prowadzi wydawnictwo Kilogram Records.

Wojtek Mazolewski to trójmiejski kompozytor i basista młodego pokolenia. Zanim zaczął grać muzykę improwizowaną, grał punk rocka. Potem był yass - zespoły: Inżynier Kaktus i Arythmic Perfection. Komponował też dla zespołu Oczi Cziorne. Po Yassowej rewolcie, Mazolewski zakłożył Pink Freud. Razem nagrali cztery, cieszące się wielkim powodzeniem, płyty studyjne, oraz dwie koncertówki. Wydana w 2008 roku płyta „Grzybobranie" rozpoczeła solową karierę Wojciecha Mazolewskiego, sygnowaną jego nazwiskiem.

Remont Pomp to zespół działający przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku od 2004 roku. Grają w nim osoby z niepełnosprawnością intelektualną, wolontariusze europejskiego programu EVS oraz muzycy współpracujący ze stowarzyszeniem. Główną inspiracją dla zespołu jest muzyka etniczna z naciskiem na bogactwo muzyki afrykańskiej. Od jakiegoś czasu zespół poszukuje jednak zupełnie nowych brzmień, grając na przedmiotach na co dzień nie kojarzonych z muzyką. Jako przykład mogą służyć utwory wykonywane na stole czy też beczkach.
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska