ŁAŹNIA 1 2011 - STIK – AKCJA STREETARTOWA i WARSZTATY
Warsztaty: 18 - 20 sierpnia, godz. 11.00-16.00 
 
wiek uczestników: 13-16 lat

Jeżeli odwiedziłeś Londyn w ciągu ostatnich 10 lat, bez wątpienia widziałeś tajemnicze patykowate postaci spoglądające ze ścian budynków i billboardów. Na pierwszy rzut oka, proste, subtelne w formie – tylko sześć kresek i kropki jako oczy – ale jednocześnie pełne treści i emocji. To prace streetartowca STIK’a, który poznał dogłębnie to miasto, kiedy był bezdomny i żył na ulicy i teraz potrafi wykorzystać, wydawałoby się, nieosiągalne lokalizacje, aby namalować te niezwykle wymowne obrazy.
Obecnie STIK wystawia swoje prace na West Endzie, współpracuje z Central Saint Martin przy projekcie „Graffiti Dialogues”, prowadzi warsztaty graffiti dla szkół i ośrodków miejskich, współpracuje z tak różnymi organizacjami i grupami, jak Amnesty International, Reclaim the Streets, Queeruption, Mutoid Waste Company i British Waterways. Jednak nadal regularnie tworzy nielegalne graffiti w Londynie, dzięki czemu wyróżnia się jako przedstawiciel zarówno undergroundowej, jak i mainstreamowej sceny artystycznej.
W sierpniu, w ramach festiwalu Brit Cult, STIK namaluje graffiti na terenie Dolnego Miasta oraz przeprowadzi warsztaty z lokalną młodzieżą. Natomiast jesienią spotka się z publicznością oraz trójmiejską artystką Iwoną Zając aby zaprezentować swoje prace oraz podyskutować o streetarcie i sztuce publicznej w UK i Polsce.

 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska